Західні партнери закликають до додаткових жорстких санкцій проти Російської Федерації на тлі оголошених псевдореферендумів на тимчасово окупованих територіях України. Світові лідери одноголосно запевняють: за будь-яких обставин продовжуватимуть підтримувати Україну, повідомляє FREEДОМ.
Європейський Союз готує новий пакет санкцій проти Росії. Обмеження вводитимуться на тлі спроби РФ анексувати нові території України.
“Росія, її політичне керівництво та причетні до організації цих “референдумів”, а також до інших порушень міжнародного права в Україні, будуть притягнуті до відповідальності, а щодо Росії будуть введені додаткові обмежувальні заходи в найкоротші терміни”, — заявив верховний представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.
За словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, проведення так званих “референдумів” на тимчасово окупованій території України нічого не змінить. Україна звільнятиме свої території.
“Ні фейкові “референдуми”, ні гібридна “мобілізація” нічого не змінять. Росія як була, так і залишається державою-агресоркою, яка незаконно окупує частину української землі. Україна має повне право звільняти свої території і далі звільнятиме їх, хоч би що там говорили в Росії”, — написав Кулеба у Twitter.
Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що оголошення президентом Росії Володимиром Путіним часткової мобілізації є ознакою того, що країна-агресорка не в змозі вести успішні військові дії на території України.
“Часткова військова мобілізація, ядерні погрози та псевдореферендуми Росії. Поведінка Путіна свідчить лише про те, що його вторгнення зазнає краху”, — цитує Трюдо Reuters.
Офіційний представник Державного департаменту США Нед Прайс вважає, що всі дії Росії призводять до її ізоляції від світу, що неминуча. За його словами, дедалі більше держав, які беруть участь у Генеральній асамблеї ООН, покладають відповідальність за війну, розв’язану проти України, саме на Москву.
“Росія опиняється у дедалі більшій ізоляції. Я думаю, сьогоднішнє засідання в Раді безпеки було досить показовим: міністр закордонних справ РФ Лавров зробив свою заяву, прийшов просто перед цим і залишив зал одразу, як закінчив свій виступ. Можна розцінювати як завгодно, але це ознака слабкості. Це знак того, що Росія дедалі більше розуміє, що навіть її давні партнери починають від Росії дистанціюватися”, — сказав Прайс в інтерв’ю “Голосу Америки”.
В ОБСЄ опубліковано звіт про стан російського громадянського суспільства та захист основних свобод у країні. Було встановлено, що за останнє десятиліття в Росії влада “повністю поміняла межі російського громадянського суспільства, відрізавши його від зарубіжних та міжнародних партнерів, придушивши самостійні ініціативи, задушивши критичне ставлення до влади, змусивши замовкнути ЗМІ та придушивши політичну опозицію”.
“Сполучені Штати, наші союзники та партнери й надалі покладатимуть на Росію відповідальність за повне невиконання нею своїх зобов’язань у межах ОБСЄ та зобов’язань з міжнародного права щодо дотримання прав людини та основних свобод свого народу, а також суверенітету та територіальної цілісності інших країн”, — йдеться у заяві Державного департаменту США.
Країни-члени ЄС наполягають на введенні жорстких заходів щодо Росії у відповідь на рішення Путіна провести часткову мобілізацію та його погрози щодо ядерної війни. Очікується, що восьмий пакет санкцій проти РФ може містити обмеження цін на російську нафту, а також на російську IT-індустрію і стосовно фізичних осіб.
Читайте також: Путін втрачає репутацію: як Україна змінила зовнішню політику Росії
Як повідомлялося раніше, світ відреагував на заяви президента Володимира Путіна про часткову мобілізацію в РФ та підтримку так званих “референдумів” на окупованих українських територіях. Західні політики вбачають у цьому слабкість та панічні настрої Кремля. Загрози Москви вже не лякають світової спільноти, а підтримка України зростає.