Путін спробує використати Ердогана для донесення сигналу на Захід — думка політолога

Реджеп Таїп Ердоган і Володимир Путін. Фото: ap.org

Зустріч президентів Туреччини та Росії Володимир Путін використовуватиме для передання сигналу країнам Заходу, а Реджеп Таїп Ердоган — для миротворчості. Таку думку сьогодні, 7 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог, віцепрезидент аналітичного центру “Політика” Олег Лісний.

“У Путіна з Ердоганом дуже цікаві відносини. Образ для мене — це зустріч двох дикобразів, у яких у спині стирчать ножі, які одне одному вставляли. І це було неодноразово. Вони то дружать, то не дружать, то атакують одне одного, то не атакують. І Ердоган — це, як (політологічний вислів) “політична тварина” інтуїтивна. Але річ у тім, що і Росія, і Туреччина десь близькі за лідерами. Вони авторитарні, у них під контролем медіа, вони створюють той чи інший образ для країни. Ердогану вигідно потиснути руку, яка по лікоть в українській крові, він хоче продати себе вкотре як політика, який може говорити з Путіним, на відміну від деяких, просто він забуває, що з ним не хочуть інші говорити. Не тому, що не спілкуються, просто не хочуть з ним говорити, тому що він злочинець і терорист”, — розповів він.

Ердоган думає, що він зможе на геополітичному рівні показати, що може говорити з Путіним, може його переконувати, може розв’язувати проблеми, додав політолог.

Лісний зазначив, що у Путіна вже давно ніхто нічого не просить, особливо енергоресурси.

“Тому що в нього немає більше тієї фішки, яка була раніше: “Ми закрутимо кран, ми не будемо вам продавати”. Тепер Росія хоче продати за будь-яку ціну”, — каже він.

Політолог припустив, що Путін спробує використати Ердогана, як людину, яка донесе якусь інформацію іншим країнам.

“Тому що з ним же більше ніхто не говорить, а йому потрібна точка входу. Ердоган, за великим рахунком, може спробувати пограти в черговий раз у миротворця, я думаю, що знову не вийде. Найголовніше, що ні по зерну, ні по миру Україна не просила Туреччину допомагати в плані спілкування з Путіним. В України є зовсім інша візія, вона записана у формулі миру Зеленського, її не ховають, її всі прекрасно знають. Тому Путін може передати якийсь сигнал на Захід. Я не думаю, що там будуть якісь співпраці у військовій сфері, це виключено, Ердогану це точно не треба. А Ердоган хоче відкрити для себе миротворчість”, — підсумував Олег Лісний.

Читайте також: Ердогану відведена НАТО роль комунікувати з Путіним, — дипломат про майбутню зустріч

Нагадаємо, політолог Ігор Рейтерович висловив думку, що для президента РФ Путіна візит до Туреччини буде позитивним з точки зору впливу на внутрішнього користувача. На перемовинах із президентом Туреччини Ердоганом вони можуть про щось поговорити, сказати, що всі сторони готові до перемовин, але фактично жодних наслідків не буде.

Прямий ефір