Ердогану відведена НАТО роль комунікувати з Путіним, — дипломат про майбутню зустріч

Реджеп Таїп Ердоган і Володимир Путін. Фото: ap.org

Майбутня зустріч президентів Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана і Росії Володимира Путіна — це шахова геополітична гра. У них є дуже багато спільного, але є й особисті інтереси як Анкари, так і Москви. Главам держав є про що поговорити. Таку думку сьогодні, 6 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив дипломат, експерт-міжнародник Руслан Осипенко.

Плюс, нагадав він, Туреччина себе позиціонує як посередник між Заходом і Росією.

“Те, що не може Росія безпосередньо сказати Заходу, Путін телефонує або їде до Ердогана і просить його передати якісь плани щодо закінчення війни. А оскільки він зараз вразливий дуже сильно перед виборами кілька місяців, для нього важливо, щоб почули його сигнали, прохання до миру. Але це шлях обману під час війни, це маневри Путіна передати сигнали про те, що він готовий до перемовин на якихось умовах, щоб посіяти сумніви і дати інструменти для пропаганди своїм прихильникам, яких багато на Заході, зокрема у США. Це такий маневр Путіна, і він буде все передавати через Ердогана”, — сказав Осипенко.

За словами дипломата, Туреччина жорстко ставить питання щодо тимчасово окупованого Росією українського Криму.

“Тому що передбачає розвивати і поглиблювати співробітництво з Україною, втягуючи у свою орбіту, робити лояльну країну-сусіда через Крим. І посилити вплив у Криму. А для цього звідти треба виштовхнути Росію. Тому Туреччина, попри те, що робить економічні реверанси в бік Росії, в геополітичних питаннях вона дуже принципова”, — пояснив він.

Осипенко вважає, що Ердогану відведена НАТО роль комунікувати з Путіним на високому президентському рівні, оскільки у них склалися особисті стосунки.

“Колись Путін організував переворот у Туреччині, а потім ці всі дані передав Ердогану, нібито рятуючи його. Така своєрідна спецоперація в стилі ФСБ. Але Ердоган, як людина східна, відчуває, що він зобов’язаний у чомусь Путіну особисто. Говорячи просто, склалася довіра. Яким чином склалася — це така справа. І ось він виконує роль комунікатора. Йому відведена роль і він ділиться цією інформацією. Якби він вів свою особисту політику, окрему від Заходу… так, частково він її веде, але не в питанні Росії. Тому що тут швидко з ним порішають питання дуже сильно. Тому Туреччина, я думаю, ділиться інформацією, і поділиться обов’язково тим, що з якими пропозиціями Путін виходить і що він просить тощо”, — розповів експерт-міжнародник.

Він зазначив, що будуть розмови і по лінії спецслужб, і по офіційних міжурядових лініях, і по лінії Туреччина – НАТО.

“Уся інформація дійде до Заходу і Захід думатиме, що там Путін пропонує. Нічого хорошого, звісно, він не пропонуватиме. Але, тим не менш, канал цей працюватиме. Тому Туреччина працює як канал зв’язку з Путіним”, — резюмував Руслан Осипенко.

Читайте також: “НАТО для Ердогана набагато важливіше, ніж Путін”: чим Росія є для Туреччини, пояснив Данилов

Нагадаємо, політолог Ігор Рейтерович висловив думку, що для президента РФ Путіна візит до Туреччини буде позитивним з точки зору впливу на внутрішнього користувача. На перемовинах із президентом Туреччини Ердоганом вони можуть про щось поговорити, сказати, що всі сторони готові до перемовин, але фактично жодних наслідків не буде.

Читайте також: Туреччина залишається важливим “вікном” для Росії, через яке вона отримує компоненти для виробництва озброєння, зокрема ракет, — Данилов

Прямий ефір