Путін публічно визнав використання “Орешника” для удару по Україні: що означають заяви диктатора (ВІДЕО)

Володимир Путін. Фото: ap.org

Світ має реагувати на погрози Путіна так, щоб він боявся розширювати війну і відчував реальні наслідки своїх вчинків. Про це заявив президент України Володимир Зеленський. Тим часом в українському Міністерстві закордонних справ (МЗС) ретельно задокументували звернення російського диктатора, в якому він хизувався “Орешником”. Це та інші публічні зізнання Путіна будуть використані в судах для притягнення його та інших російських злочинців до відповідальності за розв’язану ними війну, інформує FREEДОМ.

Ракетного удару по Дніпру 21 листопада завдано російськими окупантами зі складу ракетного комплексу “Кедр”, заявили в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України.

“Підлітний час цієї російської ракети з моменту запуску в Астраханській області до потрапляння в Дніпро становив 15 хвилин. На ракеті було встановлено шість бойових частин: кожна — оснащена шістьма суббоєприпасами. Швидкість на кінцевій ділянці траєкторії — понад 11 махів”, — з повідомлення Головного управління розвідки України.

Нагадаємо, вранці 21 листопада російська армія вперше використала для удару по Україні міжконтинентальну балістичну ракету, випущену з Астраханської області РФ, повідомили в Повітряних силах. Щоправда, який саме вид ракети, не уточнили. ЗМІ повідомляли, що йдеться про ракету “Рубеж”. Пізніше кремлівський диктатор у своїй заяві зазначив, що це нібито була експериментальна гіперзвукова ракета “Орешник”.  

Президент України Володимир Зеленський, коментуючи атаку, наголосив, що Росія застосувала нові ракети через страх ураження. 

“Наш божевільний сусід укотре показав, який він насправді і як він зневажає і гідність, і свободу, і взагалі життя людини. І як він боїться. Боїться настільки, що застосовує нові ракети. Очевидно, що Путін використовує Україну як полігон. Очевидно, що Путін боїться, коли поруч із ним просто є нормальне життя. Коли в людей є гідність. Коли країна просто хоче бути й має право бути незалежною. Путін робить усе, що завгодно, тільки б не дозволити сусідові вирватися з його рук”, — заявив глава Української держави.

Варто зазначити, що у відповідь на рішення США дозволити Україні завдавати ударів далекобійною зброєю по території Росії, Путін підписав указ про зміну ядерної доктрини. Тепер підставою для застосування ядерного удару може стати агресія з боку будь-якої неядерної держави за підтримки ядерної. Експерти впевнені, що Путін не використовуватиме ядерну зброю, однак удар по Дніпру і попередження Москви про можливі нові удари явно свідчать про підвищення ставок.

“Вони намагаються послати повідомлення. Вони намагаються сказати Заходу: “Дивіться, використання ракет Storm Shadow і ATACMS, можливо, кидає виклик критичним інтересам Росії”. І тому вони намагаються залякати нас, щоб ми відступили”, — зазначив аналітик Австралійського інституту стратегічної політики Малколм Девіс.

“Явно, що Росія намагалася налякати насамперед США помстою — відповіддю на удари західними ракетами по території Росії. Мабуть, вони попередили, що будуть удари по Києву, причому удари новою зброєю, новою балістичною ракетою. Саме тому і США, і низка інших західних посольств закрили свої установи, побоюючись такого удару. Але удару не сталося — удар був по Дніпру. Говорили про одне, а виявилося дещо слабше, ніж налякала Москва. Це найважливіше: Москва спочатку надуває щоки й погрожує, а потім робить кроки назад. Москва не хоче загострення, і думаю, що це насамперед пов’язано з тим, що там чекають приходу до влади Трампа. Вони хочуть зберегти керовану ескалацію, керований перебіг війни, свою перевагу під час воєнних дій, а потім вестимуть переговори з Трампом. Така стратегія у Путіна. Ну і лякати, але водночас не робити занадто різких кроків, щоб не було відповідних дій”, — проаналізував ситуацію політолог Володимир Фесенко.

Застосування міжконтинентальної ракети було зроблено на тлі можливих атак Збройними силами України західними системами по військових об’єктах на території Росії, повідомляє Інститут вивчення війни (ISW). 

На думку аналітиків, далекобійні удари по військових об’єктах федерації дозволять українській армії більш результативно вести сучасну багатопрофільну війну.

Китай на тлі ядерних загроз Росії закликав усі сторони діяти з обережністю, щоб уникнути ескалації стратегічних ризиків. Водночас у Пентагоні заявили, що поки не бачать ознак, що Росія готується завдати удару по Україні ядерною зброєю.

Читайте також: Київ скликає засідання Україна — НАТО у відповідь на застосування Росією нової балістичної ракети

Нагадаємо, російські окупанти вранці 21 листопада здійснили ракетний удар по місту Дніпро ракетами різних типів повітряного та наземного базування. Путін увечері того ж дня виступив із телезверненням до росіян і заявив, що Росія завдала удару по Дніпру новою балістичною ракетою середньої дальності під назвою “Орешник”.

У Головному управлінні розвідки Міноборони України зазначили, що для удару по Дніпру Росія використовувала балістичну ракету, ймовірно, зі складу ракетного комплексу “Кедр”.

Читайте також: Посилення ядерних загроз підтверджує, що Путін не може домогтися цілей у війні іншою зброєю, — Леонов

Прямий ефір