Путін пригрозив бити по Заходу зброєю з території інших країн — куди відправить ракети та наскільки реальні погрози

Володимир Путін. Фото: gettyimages.com

Сьогодні російські погрози в бік Заходу все менше спрацьовують, зокрема і ядерний шантаж. Про це сьогодні, 8 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів редактор української служби американського аналітичного центру Atlantic Council, видавець журналів Business Ukraine і Lviv Today Пітер Дікінсон.

“Усі політичні сили в Америці на сьогодні вже розуміють, що відповідь на будь-які провокації Росії треба робити саме в Україні. І цим зумовлена зміна риторики республіканців у Конгресі США. І навіть Дональд Трамп уже досить відверто підтримує Україну, і визнає, що продовжуватиме підтримувати Україну”, — сказав Дікінсон.

Після дозволу 15 західних країн бити своєю зброєю по військових об’єктах на території Росії Путін 5 червня на Пітерському міжнародному економічному форумі заявив, що РФ теж зможе постачати зброю такого самого класу в регіони світу, звідки завдаватимуть ударів по об’єктах цих західних країн.

“Куди Росія буде постачати цю зброю? Гадаю, найреальніший регіон — це район Червоного моря, хусити, бо там є люди, які не бояться відповіді від Америки. Чи передасть Росія ракети Кубі та Венесуелі, щоб вони кидали їх на Америку? Думаю, що це малоймовірно. Чи передадуть Ірану або Північній Кореї? У них і так це є. Насправді у Росії дуже обмежені можливості відповісти західним рішенням щодо ударів по Росії. Можливо, що ми бачитимемо передачу зброї ХАМАСу або хуситам, або ще комусь у цьому регіоні, хто може вдарити по американських і західних кораблях, їхніх структурах або інтересах”, — прокоментував аналітик.

Дікінсон наголосив, що і сам Путін уже розуміє — його погрози Заходу вже не працюють, і “через це розуміння в нього починається паніка”.

“Навіть подивіться на останню його зустріч із пресою на закінчення Пітерського форуму, Путін досить нервово себе поводив. Це показник, що він розуміє: його стратегія загроз перестає працювати. Але він справді вірив у це, це було його головною зброєю в боротьбі проти Заходу і впевненістю для вторгнення в Україну. Тобто російський ядерний арсенал, флот і армія. Він використовував тактику залякування західних лідерів, тому що в Путіна низьке враження про них. Він вважає: всі західні лідери боягузи, слабкі, і єдине, що їх цікавить, — це гроші та спокій”, — зазначив експерт.

Він акцентував, що таке враження у Путіна з’явилося не на порожньому місці та було вельми обґрунтованим.

“У 2008 році Росія вторглася у Грузію, захопила територію, і Захід сказав: добре, зупиніться, будь ласка, ми продовжуємо з вами працювати. Потім у 2014-му захопила Крим і частину Донбасу на очах у всього світу. І світ сказав: нам це не подобається, але добре, давайте продовжувати працювати. Тобто у Путіна були причини для такого низького враження про Захід. Західний світ продовжував співпрацювати з Росією. І Путін був упевнений, що так і буде. Але після 2022 року це не спрацювало. Як сьогодні не працюють і його погрози. Тому що коли людина використовує одну й ту саму загрозу багато разів і нічого далі не робить, це втрачає ефективність. І зараз ми бачимо цей ефект. Зараз західні лідери розуміють, що все-таки не варто боятися Путіна, не варто себе обмежувати в діях, “червоні лінії” Росії нічого не варті”, — резюмував Пітер Дікінсон.

Читайте також: Носії “Цирконів” у секундах польоту до США: Росія проведе військові навчання на Карибах (ВІДЕО)

Прямий ефір