Носії “Цирконів” у секундах польоту до США: Росія проведе військові навчання на Карибах (ВІДЕО)

Запуск ракети "Циркон". Фото: ixbt.com

Росія проведе військові навчання під боком у США. Країна-агресор уже направила свої кораблі на Кариби. Чотири російські кораблі, включно з атомним підводним човном, прибудуть до Гавани наступного тижня. За словами американських чиновників, так Москва на тлі ескалації у відносинах із Заходом намагається продемонструвати, що все ще є великою військовою державою, інформує FREEДОМ.

Остання масштабна загроза, коли Радянський Союз розмістив свої ракети в Карибському морі, була в 1962 році. Тоді можливий обмін ядерними ударами між США та СРСР називали більш ніж імовірним. Відтоді методи Кремля не змінюються. Цього літа Москва планує створити удавану загрозу і вже направила свої кораблі в Карибське море.

“Ми очікуємо, що цього літа Росія проведе підвищену військово-морську та повітряну активність поблизу Сполучених Штатів. Кульмінацією цих дій стануть глобальні російські військово-морські навчання цієї осені. Нам слід очікувати продовження цієї діяльності в майбутньому, хоча ми відзначаємо, що ця підготовка тягне за собою витрати для ВМФ Росії, який щосили намагається підтримувати боєготовність і проводити розгортання зі своїм застарілим флотом”, — сказало джерело в адміністрації президента США в інтерв’ю Reuters.

Активність російських військових зросла через американську підтримку України. Джерело в Білому домі повідомило Reuters про те, що загрози для США не бачить, оскільки Росія і раніше відправляла свої кораблі в західну півкулю. Навчання за участю військових кораблів і літаків стратегічної авіації стануть першими одночасними повітряними і військово-морськими маневрами, які Росія проводить у Карибському басейні з 2019 року.

У НАТО також заявили: не бачать ознак того, що Російська Федерація готується до удару.

“Ми не бачимо жодної негайної загрози для будь-якого з членів НАТО. Зараз Росія більш ніж зайнята війною проти України, вони перекинули в Україну чимало сил із територій, наближених до Фінляндії та північноєвропейських країн”, — зазначив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

У Міноборони РФ інформацію про навчання на Карибах не коментують.

Водночас Міністерство збройних сил Куби повідомляє, що 12-17 червня в порт Гавани прибуде група кораблів військово-морського флоту Росії. До складу групи увійдуть носії гіперзвукових ракет “Циркон” фрегат “Адмірал Горшков” і атомний підводний човен “Казань”, а також нафтоналивний танкер “Академік Пашин” і рятувальний буксир “Николай Чикер”. Усі вони належать до Північного флоту Росії.

“Росія вже не може запропонувати якихось нових загроз, які змушуватимуть західних лідерів діяти більш акуратно і виважено в контексті допомоги Україні. Станом на сьогодні у Росії не залишається аргументів на свою користь, щоб продемонструвати, що якийсь крок, якийсь перетин “червоних ліній” Москви з боку країн Заходу призведе до посилення загрози з боку Росії”, — прокоментував політолог Максим Джигун.

Куба розташована приблизно за 150 км від узбережжя американської Флориди. Таким чином носії “Цирконів” уперше з’являться всього за кілька секунд польоту до США. Однак у Вашингтоні не бачать прямої загрози в таких діях Москви.

“Росія, найімовірніше, спрямує бойові кораблі в Карибське море з можливими заходами на Кубу і до Венесуели. Також очікуються розгортання або польоти літаків у регіоні. Ці кроки є частиною звичайних військово-морських операцій Росії та не становлять прямої загрози для Сполучених Штатів”, — сказав представник Пентагону майор Чарлі Дітц в інтерв’ю CNN.

Нещодавно Росія розпочала тактичні навчання з використанням ядерної зброї поблизу України, але більшість аналітиків розглядають це як залякування. А ось чого варто очікувати, так це диверсій на Заході з боку російських шпигунів. Вони спробують підірвати інфраструктуру та збільшити вартість підтримки України для західних урядів. Російських агентів уже підозрюють у низці інцидентів у Великій Британії, Естонії, Німеччині, Польщі та Литві.

Прямий ефір