Участь у Глобальному саміті миру беруть представники з усіх частин світу. Вони підтримують принципи територіальної цілісності держав, суверенітету націй та рівноправності у відносинах між народами. Отже, сама ідея війни вже зазнала поразки. Про це сьогодні, 15 червня, під час відкриття міжнародної зустрічі у Швейцарії заявив президент України Володимир Зеленський, повідомляє FREEДОМ.
“Я пишаюся тим, що на Саміті миру представлені зараз усі частини світу — усі континенти. Нам вдалося уникнути однієї з найстрашніших речей, а саме — поділу світу на протилежні табори”, — сказав він.
Президент України зауважив, що участь у заході приймають представники країн Латинської Америки, Африки, Європи, Близького Сходу та Азії, Тихоокеанського регіону, Північної Америки та релігійних лідерів.
“Сто один учасник! І ніхто не має привілею вирішувати за іншого. Це справжня багатополярність, коли кожен політичний полюс Землі отримує своє представництво і має свій вплив при розв’язанні глобально важливої справи”, — наголосив Зеленський.
За його словами, ні в кого не викликає сумнівів те, що світова більшість прагне гарантувати всі аспекти безпеки, зокрема ядерну та продовольчу.
“Світова більшість точно підтримує принцип територіальної цілісності держав, суверенітету націй та рівноправності у відносинах між народами. Світова більшість прагне жити без кривавих криз, депортацій та екоцидів”, — зазначив глава держави.
Лідер України також додав, що кожна нація, не представлена на Саміті миру, але яка поділяє цінності Статуту ООН, зможе приєднатися до роботи на наступних етапах.
“Формула миру спонукає всі сили світу думати про закінчення війни та пропонувати, як її закінчити, а отже, сама ідея війни вже програла. Путін повинен переключитися з мови ультиматумів на мову світової більшості, яка прагне чесного миру”, — заявив Володимир Зеленський.
Читайте також: Обнулення російського наративу про втому від України: як проходить перший день Саміту миру — включення з Бюргенштока (ВІДЕО)
Раніше Володимир Зеленський заявив, що учасники Глобального саміту миру повинні разом визначити, що означає для світу справедливий мир і як його можна досягти справді довготривало. Після цього, на другій зустрічі, план щодо закінчення війни буде представлений Росії.