Путін почав генеральські чистки у РФ через острах військового перевороту — подробиці від Мурзагулова

Ростислав Мурзагулов. Фото: Republic

Колишній командувач 58-ю російською армією генерал-майор Іван Попов, заарештований за підозрою у шахрайстві в особливо великому розмірі, опинився серед тих, хто міг організувати державний переворот, тому Путін його позбувся. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політтехнолог, ексголова Громадської палати Башкортостану Ростислав Мурзагулов.

“Путін старіє… І востаннє в Росії ми бачили таке за Сталіна, який старів. І, власне кажучи, ось ці знамениті генеральські чистки були тоді, коли він Тухачевського, Блюхера та Єгорова спочатку призначав маршалами за довгу й продуктивну працю — так було написано в його указі. А потім у його ж указі, точніше, у його ж рішенні суду, яке було продиктоване ним же самим, відповідно було написано, що вони довго й багато років були шпигунами різних країн”, — сказав політтехнолог.

За словами Мурзагулова, Попов був одним із найефективніших генералів російської армії, його арешт — це позитивний момент для України.

“Тому що дійсно, ось ця чистка, яку влаштував постарілий вождь, який боїться змов, це дуже добре для ЗСУ, це дуже добре для здорових сил, для сил справедливості. І, відповідно, чим більше таких Попових, таких завзятих, знаєте, таких псів путінської війни, приберуть, тим краще. А прибрали його з однієї простої причини, оскільки Путін побоювався повтору якогось пригожинського демаршу. Ось дивіться, він прибирає Шойгу, і бойовий ось цей генералітет починає розуміти, що справа їхня запахла гасом, точніше, тим гасом, який вони вкрали, яким вони мали заправляти літаки та який вони продали наліво. І, відповідно, ось вони зрозуміли, що скоро їх можуть усіх “зустріти та обілетити”. Значить, відповідно, вони могли, на думку Путіна, влаштувати приблизно те саме, що влаштував пан Пригожин не так давно”, — вважає політтехнолог.

Він зазначив, що Попов, на відміну від засновника ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина, є справжнім бойовим генералом та користувався великим авторитетом у російських кадрових військових.

“Відповідно, раптом якби, наприклад, цей Попов вступив у взаємодію з якимись іще генералами, які теж би, наприклад, розуміли, що скоро їх спіткає доля Тимура Іванова та всіх інших, оскільки зрозуміло, що Бєлоусов однозначно десантований туди для того, щоб зробити трохи менше крадіжок та нібито ефективнішу армію. Через це, звісно, у Кремлі почали боятися, що ось цей Попов із десятком ще якихось потенційних однодумців може знайти запросто, там, я не знаю, 20 тис. бійців. А через те, що цей Попов, не хочеться хороші речі говорити про російського генерала, але доводиться іноді… Він був такий, знаєте, не слуга царю, а батько солдатам. Він був такий йоржистий у спілкуванні з начальством, був неприємний вищим своїм генералам. Але бійці його справді любили… І тому знайти кілька десятків тисяч людей для Попова та якихось його потенційних однодумців це, загалом, не становило великих труднощів”, — сказав Мурзагулов.

Політтехнолог нагадав, що 23 травня стало відомо про затримання заступника начальника російського Генерального штабу генерал-лейтенанта Вадима Шамаріна.

“Робимо висновок, що, можливо, він міг би бути серед цих змовників, які могли б спробувати організувати ще один “марш Пригожина”, грубо кажучи, могли спробувати організувати військовий переворот, які часто-густо трапляються в будь-якій диктатурі, особливо в будь-якій диктатурі, на зльоті якої командує старий вождь, що вижив з розуму”, — зазначив Мурзагулов.

Водночас він додав: зовсім не факт, що заарештовані генерали справді планували цю змову, тому що Путін міг не володіти об’єктивною інформацією, а керуватися чиєюсь доповіддю. На думку політтехнолога, тепер для російського диктатора є ризик, що бойові генерали, які залишилися на волі та спостерігають за тим, що відбувається, справді можуть почати переворот, бо їм є що втрачати.

Читайте також: У Росії під час чисток заарештовано заступника начальника Генштабу Шамаріна

Нагадаємо, почалася гучна низка арештів російських генералів із заступника ексглави Міноборони Шойгу — Тимура Іванова. Потім на лаві підсудних опинився й начальник головного управління кадрів військового відомства — генерал-лейтенант Юрій Кузнєцов. Їх звинуватили в отриманні хабарів в особливо великому розмірі. 

Також було заарештовано екскомандувача 58-ї армії Збройних сил РФ, генерал-майора Івана Попова. За офіційною версією, його підозрюють у шахрайстві в особливо великих розмірах.

Прямий ефір