У Росії під час чисток заарештовано заступника начальника Генштабу Шамаріна

Генерал-лейтенант Вадим Шамарін. Фото: Міноборони РФ

Чергове затримання російського топсиловика. На лаві підсудних може опинитися заступник начальника Генерального штабу Росії Валерія Герасимова — керівник головного управління зв’язку, генерал-лейтенант Вадим Шамарін. Про це повідомляють росЗМІ з посиланням на джерело в правоохоронних органах, інформує FREEДОМ.

У генерала Шамаріна провели обшук у кримінальній справі про махінації, а його самого — доправили на допит у Головне військове слідче управління.

Перед цим заарештували екскомандувача 58-ї армії Збройних сил РФ, генерал-майора Івана Попова. За офіційною версією, його також підозрюють у шахрайстві в особливо великих розмірах.

До слова, Попов брав активну участь у повномасштабній війні проти України, зокрема в окупації Херсонської області.

Почалася гучна низка арештів російських генералів із заступника ексглави Міноборони Шойгу — Тимура Іванова. Потім на лаві підсудних опинився і начальник головного управління кадрів військового відомства — генерал-лейтенант Юрій Кузнєцов. Їх звинуватили в отриманні хабарів в особливо великому розмірі.

За даними російського слідства, Тимур Іванов допомагав кільком фірмам отримувати вигідні держконтракти від Міноборони РФ. А ті натомість безплатно опікувалися нерухомістю заступника Шойгу — будували її та реставрували.

При цьому багато аналітиків упевнені, що про махінації генералітету було відомо й раніше, а чистки почалися, щоб усунути Шойгу та його команду від грошових потоків.

Поборотися є за що: військовий бюджет Росії у 2024 році перевищив 4,5 трильйона рублів.

Читайте також: Чому Путін замінив Шойгу — думка експертів і глядачів FREEДОМ

Прямий ефір