Путін намагається тримати росіян у страху ухваленням нових законів і непередбачуваністю репресій, — опозиціонер

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Російська влада ухвалює закони, які надають можливість притягувати до відповідальності з кожним разом все більше росіян, котрі навіть опосередковано виступають проти режиму. Крім того, самі репресії мають непередбачуваний та системний характер. Про це сьогодні, 19 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив російський опозиційний політик Дмитро Гудков.

“Насправді, всі ці нові закони, в принципі, не сильно змінюють ситуацію. Тому що путінський режим спокійно може влаштовувати терор усередині країни, порушуючи будь-які, навіть власні, репресивні закони”, — сказав він. 

Російський опозиціонер наголосив, що завдання законодавців і силовиків режиму — тримати росіян у страху поголовно. Зважаючи на це, нові закони мають ухвалюватися часто, а затримання неугодних режиму відбуваються на постійній основі.

“Причому репресії повинні мати непередбачуваний характер, коли ти не розумієш, до кого можуть прийти. Передбачуваний характер — це коли ясно, що сьогодні прийдуть до опозиціонерів, завтра до журналістів, а пізніше до політичних активістів. Так от, у Росії все влаштовано таким чином, що сьогодні приходять до Навального (російський опозиціонер, — ред.), а завтра приходять до простого громадянина, який написав анекдоти десь у Краснодарському краї”, — пояснив він. 

Гудков також зауважив, що в найближчі півтора року режим Путіна може зняти мораторій на смертну кару.

Читайте також: Російська опозиція готує законодавчу базу для реабілітації політв’язнів у РФ — подробиці від Барановського

Нагадаємо, напередодні президент РФ Володимир Путін підписав закони про відповідальність за дискредитацію учасників війни проти України (у тому числі “добровольців” — ПВК “Вагнер”) і поширення фейків про них.

Читайте також: Легіон “Свобода Росії” стане основою для формування нових російських силових служб — думка

Прямий ефір