Російська опозиція готує законодавчу базу для реабілітації політв’язнів у РФ — подробиці від Барановського

Олексій Барановський. Фото: rozmova.wordpress.com

У Росії продовжують посилювати репресії, під коток яких тепер потрапляють люди, які раніше не займалися політичним активізмом. Тема репресій перебуває у фокусі уваги російської опозиції за кордоном. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив адвокат, представник З’їзду народних депутатів Росії Олексій Барановський.

За його словами, учасники З’їзду готують законодавчу базу як для реабілітації політичних ув’язнених у РФ, так і для люстрації та притягнення до відповідальності пособників путінського режиму.

“З одного боку, ми ухвалюємо акт про свободу, про широку кримінальну амністію та про звільнення, реабілітацію політв’язнів. Звісно, є списки політв’язнів, і, звісно, їхнє звільнення — пріоритет, тобто одне з перших завдань, яке стоятиме після зміни путінського режиму. З іншого боку, також ухвалено акт про люстрацію, що особливо актуально у світлі нещодавніх подій. Оскільки Путін тепер міжнародно визнаний злочинець, всі ці генпрокурори, Слідчий комітет, ФСБ та інші люди, які здійснюють репресії, — вони тепер пособники головного військового міжнародного злочинця. Вони як одна банда всі підуть до Міжнародного кримінального суду”, — говорить гість ефіру.

Водночас він прогнозує подальше посилення репресій в РФ в найближчому майбутньому на тлі невдач російських окупаційних військ в Україні. На його думку, це єдине, що залишається пособникам Путіна.

“Єдине, що їм залишається — своє населення закочувати в бетон, щоб ніхто навіть не думав рипатися: робити якісь протести, заворушення, революції тощо. Тому, безумовно, чим гірше йтимуть справи на фронті, тим сильніше вони давитимуть своїх, щоб не допустити якогось масового повстання”, — прогнозує Олексій Барановський.

Читайте також: Путінський режим продовжує репресії громадян РФ — нові історії (ВІДЕО)

Нагадаємо, З’їзд народних депутатів — збори колишніх депутатів різних рівнів і скликань із Росії, які претендують на те, щоб стати перехідним парламентом РФ або її можливого правонаступника. Перший З’їзд відбувся 5-7 листопада у польському селі Яблонна у Мазовецькому воєводстві на північний схід від Варшави. Другий — у лютому цього року у Варшаві. Втретє депутати планують зібратися цього літа.

Прямий ефір