Путін чи двійник: візит президента РФ у Дагестан оцінюємо з експертами

Схожа на президента РФ Володимира Путіна людина робить селфі в Дагестані. Фото: pap.pl

28 червня Кремль оприлюднив кадри, на яких нібито президент РФ Володимир Путін у дагестанському Дербенті вітається з місцевими жителями, шле натовпу повітряні поцілунки, махає піджаком.

Натовпи людей, які зібралися, прессекретар Кремля Дмитро Пєсков назвав “свідченням переважної підтримки президента та спеціальної військової операції”.

Хто їздив до Дагестану

Цю поїздку Путіна в Кремлі пояснили теплими почуттями російського президента до всіх народів, що проживають на території Дагестану.

“Я можу лише констатувати, що дійсно президент відчуває дуже теплі почуття і до Дагестану, і до всіх народів Дагестану”, відповідаючи на запитання журналістів про мету поїздки Путіна в Дагестан заявив Пєсков.

Крім того, що президент РФ насолоджувався “народною підтримкою” та “селфився” з ними, офіційно відомо тільки про те, що Путін провів у Дагестані нараду з туризму.

Поїздка до Дагестану одразу після організованого 24 червня Євгеном Пригожиним наступу приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер” на Москву виглядає досить дивною. Експерти задаються питанням: чому Путін не поїхав до регіонів і міст, які під час заколоту були під контролем Пригожина?

“Я не сумнівався у реакції в Дагестані та по всій країні”, сказав Путін під час зустрічі з головою Кавказького регіону Сергієм Меліковим.

Велика кількість сюжетів і новин у російських пропогандистських ЗМІ щодо поїздки Путіна в Дагестану наштовхують на думку про залучення піар-технології. Ситуація з Пригожиним сильно підірвала авторитет російського диктатора і йому терміново треба було його відновлювати. Нехай навіть штучно.

Зустрічі Путіна з народом — рідкість. Особливо триматися дистанцію він почав після пандемії коронавірусу — тоді через зараження. Боязнь прямої зустрічі не лише з населенням, а й з найближчим оточенням у Путіна посилилася після початку його “спеціальної військової операції” — тепер через страх ліквідації. Тому щодо візиту у Дагестан більшість експертів упевнені, що в тому ж Дербенті був не Путін, а його двійник.

Поїздка президента РФ у Дагестану чимось відгукується з його поїздкою наприкінці березня цього року в тимчасово окуповане місто Маріуполь Донецької області. Там він теж зустрічався з населенням та демонстрував свою відкритість та бравість. Так як і зараз намагався переконати своє оточення і росіян, що він не “бункерний дід”, а все ще “мачо”.

Маріуполь був відповіддю на поїздки президента України Володимира Зеленського на передову. Поїздка до Дагестану — відповідь Путіна на заколот Пригожина.

Ще одне спільне між поїздками до Маріуполя та Дагестану — багато хто впевнений, що з населенням зустрічався насправді двійник президента.

“Чому в Кремлі Путін зустрічається з відвідувачами після їхнього двотижневого карантину і на великій дистанції, а в Дербенті спокійно перебуває в натовпі і навіть обіймається і цілується з деякими громадянками? Як у таких умовах його охороні забезпечити фізичну безпеку президента? Щось тут не те , схоже на театральну постановку, в якій Путін насправді не Путін”, — написав у Telegram депутат Держдуми РФ двох скликань Віктор Алксніс.

Загалом дагестанського Путіна в соцмережах визначили “веселішим”, “молодшим” і “стрункішим” за московського.

Читайте також: “Бункерний дід”, “балакун”, “стадіонний”, “мандрівник”: скільки двійників у Путіна і як їх розрізнити

Візит Путіна у Дагестан в оцінці експертів

Детальніше про те, навіщо президент РФ їздив до Дагестану, і чи це був справжній Путін — в ефірі телеканалу FREEДОМ  говорили:

  • Андрій Піонтковський, російський політолог;
  • Олександр Коваленко, військово-політичний оглядач групи “Інформаційний опір”;
  • Андрій Юсов, представник Головного управління розвідки Міноборони.

АНДРІЙ ПІОНТКОВСЬКИЙ: Місцеві хани здатні організувати масовку

— Поїздка до Дагестану — це спроба змінити рейтинг Путіна. І вона завершує багаторічну дискусію про двійників Путіна.

По-перше, людина, яка приїхала до Дагестану, набагато молодша за того Путіна, якого ми бачили в останні дні.

Ті, хто раніше зустрічався зі справжнім Путіним, перед цим сиділи тижнями на карантині. Зі своїми міністрами він навіть тримався на відстані. А тут раптом кидається в натовп, обіймається з жінками та дітьми.

Найцікавіше: чому вождь російського народу поїхав спілкуватися із народом у Дагестан? Що сталося у Дагестані?

Виявляється, він провів нараду з туризму. Ось найважливіше завдання для російської держави — туризм у Дагестані.

Їдь у Ростов — російське місто, яке було захоплене заколотниками Пригожина, і яке ти “героїчно врятував”. Ось де треба було вимірювати рівень народної любові.

У національних республіках місцеві хани організовують масовку. Але зовнішня любов кавказьких етносів — вона теж дуже сумнівна. Забавно, як поводився Кадиров, коли Путін посилав його придушити заколот у Ростові — Кадиров не зміг дійти Ростова, пославшись на дорожні пробки.

ОЛЕКСАНДР КОВАЛЕНКО: Путіну життєво важливо піднімати свою репутацію

— Я залишаюся прихильником думки, що Путін не має двійників.

Чому Дагестан? Це найбільш контрольований регіон, як би це, звісно, дивно не звучало.

Протести ПВК “Вагнер”, які мали там місце, не вилилися у щось велике, глобальне, опір силовим структурам. Там удалося з усіма домовитися. Ситуація контролюється від верхів до низів.

Там, де є якісь спірні моменти, їх завжди можна вирішити банально домовленостями, фінансовими аспектами та іншими послабленнями регіонального порядку.

Активізація Путіна досить передбачувана. У ситуації з Пригожиним Путін себе показав, як дуже слабка людинка, яка нічого не контролює. Не як лідер, не як президент.

Йому терміново потрібно набирати електоральні бали, показувати свій мускулизм, що він у Росії продовжує залишатися Альфою.

Аналогічно тому, як свого часу він скакав на вороному коні з оголеним торсом і ловив рибу посеред річки, він зараз показує, що він з народом і народ його любить.

Це все піар-технології. Для Путіна навіть зараз було обрано класичну ще з 2000-х років тематику, коли він у абсолютно чорному сідав у вертоліт, сонцезахисні окуляри, а-ля Джеймс Бонд.

Марш Пригожина, по суті, настільки підірвав авторитет Путіна внутрішньо та зовні, як ніщо інше. Навіть повномасштабне вторгнення в Україну та тотальну поразку російської армії не настільки підірвали авторитет Путіна, як марш Пригожина.

Поразки російської армії в Україні — це насамперед підрив авторитету самої російської армії та російських генералів. Путін міг абстрагуватися. Він дає вказівки взяти Київ, Харків, Одесу… Не виходить? Генерали — дурні, армія — слабка.

У випадку бунту Пригожина був принижений сам Путін. Тому Путіну зараз життєво важливо піднімати свою репутацію.

АНДРІЙ ЮСОВ: У Дагестані був несправжній Путін

— Свого часу були дуже популярними концерти в регіонах двійників справжніх виконавців. І Алли Пугачової двійники виступали, і Вєрки Сердючки.

Людям це подобалось. Квитки недорого коштували і загалом непогана якість фонограми забезпечувалася.

На концерті в Дагестані Путін також був несправжній.

Людям, звісно, цікаво. Людина схожа на Путіна, рухається, як Путін, говорить, як Путін, можна за піджак потриматися.

Це відрізняється від того, що ми бачимо у плані безпеки президента РФ і немає його знаменитого багатометрового столу.

Прямий ефір