Приєднання Аргентини до “Рамштайну” — важливий сигнал про готовність світу допомагати Україні, — Долінце

Прапор Аргентини. Фото: flickr.com

Під час чергового засідання Контактної групи з питань оборони України стало відомо, що до формату “Рамштайн” приєднався новий учасник — Аргентина. Після обрання президентом у 2023 році Хав’єра Мілея ця країна активно підтримує зусилля України у війні. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів експерт з питань розвитку авіаційного ринку Богдан Долінце.

“Якщо ми говоримо про залучення додаткових держав до Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, потрібно зазначити, що ця коаліція залишається відкритою. Саме тому нові держави, які готові допомагати Україні в будь-якому форматі — в гуманітарному, інженерно-технічному, фінансовому, будь-якими технологіями або озброєннями тощо, можуть безперешкодно долучитися до цієї коаліції. Крім того, це ще важливо й тим, що країни, які ще не визначилися, можуть зробити свій вибір і посісти своє місце у світовій історії. Тому що історія не забуде ті країни, які стояли осторонь і ніяк не протидіяли російській військовій машині”, — зазначив експерт.

На його думку, приєднання Аргентини до формату “Рамштайн” говорить про те, що світ не спить і готовий допомагати Україні.

“Потрібно відзначити ще один важливий момент. Ті країни, які вже понад два роки послідовно допомагають Україні, трохи вичерпали свій ресурс. Тож поява нових, готових долучитися до допомоги, — це дуже важливий сигнал для всього світу, зокрема й про те, що він не спить і готовий допомагати Україні. Важливим фактом є й те, що різні держави, такі як Франція, як, до речі, й Аргентина, шукають можливості показати себе лідерами у своєму регіоні. І я можу з упевненістю сказати, що це лідерство багато в чому залежатиме від допомоги Україні. В Аргентині це розуміють”, — резюмував Долінце.

Читайте також: Ніхто з нас не хотів би жити у світі, де переважає Путін, — Остін під час засідання “Рамштайну”

Нагадаємо, 13 червня у Брюсселі відбулася зустріч у форматі “Рамштайн”. Основною темою було забезпечення стабільної та передбачуваної підтримки для України. Уперше до формату “Рамштайн”, у якому брали участь понад 50 країн, приєднався міністр оборони Аргентини Луїс Петрі.

Прямий ефір