Прискорити процес розмінування територій України можна тільки за допомогою техніки, — Смирнов

Разминирование в Донецкой области. Фото: Facebook/ГСЧС

Для прискорення процесу розмінування території Україна потребує відповідної техніки. Про це сьогодні, 26 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав ексрадник міністра внутрішніх справ України Ростислав Смирнов.

“Прискорити цей процес можна тільки технікою. Тому що ми можемо на завтра збільшити штат на 2 000 осіб — це особливо не збільшить цю швидкість, тому що кількість величезна й без якихось пристосувань практично неможливо працювати. Ну що нам дасть тисяча осіб, якщо у нас не буде на цю тисячу осіб, наприклад, міношукачів? Навчити, у нас є центри спеціальної підготовки, ми можемо”, — сказав він.

Смирнов зазначив, що Україна на сьогодні є найбільш замінованою країною.

“Масштаби просто колосальні й нам потрібна техніка. Нам потрібні не тільки дрони, а й машини, які можуть виявляти, ті, які орють поля, тому що дуже багато вибухонебезпечних предметів знаходиться в землі, на глибині, тому що від різних воронок бувають у землі до двох-трьох, до чотирьох метрів”, — сказав він.

На думку Смирнова, потрібно загалом до 10 років, щоб розмінувати абсолютно всі території.

“Тут буде ще багато дуже міжнародних компаній, які будуть заходити і також через свої держави допомагати. І ми бачимо ці запити. Тому тут буде комплексний підхід. Я впевнений, що ми з цим впораємося”, — підкреслив ексрадник міністра внутрішніх справ.

Читайте також: Рятувальники пришвидшили процес розмінування деокупованої Харківської області — деталі про винахід (ВІДЕО)

Нагадаємо, у країні пройшла друга за час повномасштабної війни посівна. Вона була ускладнена тим, що сільськогосподарські землі усіяні мінами та осколками снарядів. Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук заявив, що в Україні вже зараз потребують розмінування приблизно 2 млн гектарів землі.

Прямий ефір