Прикрити всю країну неможливо: найнебезпечніші засоби повітряного нападу росіян назвав експерт

МіГ-31К із ракетою "Кинджал". Фото: focus.ua

Атакуючи Україну з повітря, російська армія традиційно використовує різні засоби повітряного нападу. Чим більше засобів різних типів, тим більше можливостей підвищити ефективність повітряних атак. Водночас потенціал української протиракетної та протиповітряної оборони зростає. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант Ігор Романенко.

Він зазначив, що комбінації засобів нападу Росія підбирає, виходячи із поставлених завдань. Інструментарій включає ракети різного виду та базування, ударні безпілотники, які повертаються після виконання завдань, боєприпаси, що баражують, типу “Шахед”, які вибухають, досягнувши цілі. “Шахеди”, як правило, РФ застосовує вночі, ракети — у будь-який час доби.

“Найнебезпечнішими для нас, як і раніше, є балістичні ракети, такі як “Іскандер-М”, як “Кинджали” — це також “Іскандер-М”, лише допрацьовані для пуску з МіГ-31, для того, щоб ракета мала велику швидкість, тобто більше за п’ять Махів… Це характеристика гіперзвукової ракети. Що більша швидкість, то складніше нашій протиракетній обороні”, — коментує гість ефіру.

Водночас Романенко наголосив, що Україна має засоби, здатні збивати ці ракети: як західні, так і інтегровані комплекси, коли до окремих елементів ще радянських систем додаються, наприклад, американські.

“Потенціал протиповітряної та протиракетної оборони у нас зростає. Хоча, звісно, закрити все принципово в жодній країні неможливо. На жаль, ми також не маємо можливостей виконати повністю це завдання, особливо щодо балістичних ракет”, — пояснив експерт.

Засновник фонду “Закриємо небо України” додав, що росіяни зараз вивчають можливості застосування для ударів по Україні нової ракети “Циркон”, яка вже стала на бойове чергування.

“По-перше, вони універсальні, тобто їх можна запускати з корабля, підводного човна, сухопутної пускової установки нібито “Бастіон”… Вони мають швидкість вищу, ніж у “Іскандера”, мало не вдвічі… Хоча треба критично ставитися до їхніх рекламних заяв, але, звичайно, вивчати можливості, характеристики ракети для того, щоб підготуватися до розрахунку, роботи по них та їхньому знищенню”, — сказав Ігор Романенко.

Читайте також: РФ могла використати для атаки по Києву нібито гіперзвукову ракету “Циркон” — коментар експерта

Нагадаємо, сьогодні вночі, 11 лютого, російські окупанти завдали по Україні удару 45 ударними БпЛА типу “Шахед” з районів Балаклави та мису Чауда, що у Криму. Українські військові знищили 40 дронів.

Прямий ефір