Союзники України “приберігають” заарештовані російські активи на післявоєнну відбудову країни, яка потребуватиме великих фінансових вкладень. Про це сьогодні, 23 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав кандидат економічних наук, головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус.
“Безумовно, російські активи будуть в кінцевому рахунку використані. Те, що їх поки що не віддають Україні, мені здається, їх, як то кажуть, приберігають до процесу, коли війна закінчиться й треба буде відновлювати економіку України. Це потребує ще більше коштів, ніж, назвемо це так, миттєве фінансування на покриття негайних потреб. Ось для цього періоду й будуть ось ці російські активи використовувати”, — сказав він.
Економічний експерт не виключає, що прибутки, які генерують заморожені російські активи, можливо, крім іншого, можуть піти на покриття страхових ризиків для інвесторів.
“Думаю, це абсолютно правильний підхід, і я сподіваюся, що наші партнери, насамперед країни “Великої сімки”, вони якраз опрацьовують знову-таки формулювання, які дадуть змогу спрямувати ці кошти. Ніби цільове спрямування буде саме на покриття ризиків, щоб мотивувати компанії заходити в Україну в нинішніх умовах, як то кажуть, покласти папочку, а там подивимося, що буде далі”, — сказав Ус.
Читайте також: Україна приваблива для інвесторів навіть на тлі російської агресії, — Ус
Нагадаємо, Верховна Рада України ухвалила законопроєкт про страхування інвестицій від військових ризиків. Законопроєкт було розроблено з метою створення умов для масштабування інвестицій в Україні під час воєнних дій і післявоєнного відновлення. Після набуття законом чинності послугу страхування можуть отримати й українські підприємства.