Україна приваблива для інвесторів навіть на тлі російської агресії, — Ус

Ілюстративне фото: news.finance.ua

Інвестиції в Україну під час війни — це питання довгострокового планування. Про це сьогодні, 23 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав кандидат економічних наук, головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус.

“Це питання, скажімо так, більш тривалого планування. Тобто, з одного боку, безумовно, коли йде війна, дуже складно говорити про інвестиції, тому що величезні ризики. З іншого боку, підприємці розуміють, що якраз поки існують ці ризики, існують й можливості, існує й певна сфера, куди можна інвестувати гроші, і згодом знати, що ти зайняв цю територію, і далі ти можеш не встигнути, і конкуренти тебе випередять. Тому тут класичне розуміння бізнесу — це зайняття діяльністю на свій страх та ризик… З іншого боку, ти розумієш, що в тебе є вікно можливостей, яким треба користуватися. І ось розуміння того, що так воно і є, воно частково мотивує займатися інвестуванням”, — сказав економічний експерт.

Він зазначив, що, наприклад, уже зараз Данія розробляє плани інвестицій у суднобудівну галузь України, а Миколаївська область має для цього відповідну інфраструктуру.

“І в цьому плані якраз бізнес і проявляє себе, що вже зараз займають необхідні для нього ділянки для того, щоб використовувати їх у майбутньому”, — сказав Ус.

Він також зазначив, що макрофінансова допомога Євросоюзу допомагає Україні триматися на плаву. Українська економіка не впала в глибоку кризу після повномасштабного вторгнення РФ і це дає підґрунтя для оптимізму.

“Україні дуже важливо емоції змінити на раціо, оскільки перші місяці, перші пів року повномасштабної війни Україні допомагали більше на емоціях. А зараз все більше виноситься аргумент, що робімо це раціонально, оскільки це дасть прибутки”, — сказав експерт.

За його словами, для інвесторів важливо вміти “зазирнути за горизонт”, а оскільки вони бачать, що Україна в майбутньому стане членом Європейського Союзу, то розуміють, що краще вкладати гроші в певні галузі вже зараз.

Читайте також: Зростання ВВП, відновлення бізнесу та залучення інвесторів: експерти обговорили, як адаптується українська економіка до умов війни

Як раніше повідомлялося, при Київській школі економіки відкриється Центр посилення спроможностей з відновлення та модернізації України, який збере найкращих фахівців. Центр працюватиме над проєктами з відновлення та комунікуватиме між українською стороною та міжнародними донорами.

Прямий ефір