Ще одна провокація від Північної Кореї. Напередодні КНДР запустила балістичну ракету, повідомили у Раді національної безпеки Південної Кореї. Снаряд пролетів 1000 кілометрів і впав у Японське море неподалік західного узбережжя Японії. За день до того Північна Корея запустила ракету малої дальності, яка впала в океан, повідомляє FREEДОМ.
“Північна Корея періодично запускає балістичні ракети, демонструючи насамперед, що вони в неї є. Це такий не дуже хитрий, але досить дієвий прийом нагадати, що така Північна Корея існує, що вона готова до шантажу, і, відповідно, вона готова до торгу”, — наголосив Олександр Кочетков, політичний аналітик.
Заступник міністра оборони Японії Сінго Міяке заявив, що 18 грудня КНДР використала міжконтинентальну ракету, здатну пролетіти понад 15 тисяч кілометрів. Це означає, що вона могла досягти будь-якої точки Японії та материкових Сполучених Штатів. Але пролетів балістичний снаряд лише 1000 кілометрів. За словами експертів, це не випадковість — локація визначена навмисно.
“Північна Корея також намагається таким чином заявити про свою готовність до загострення. Там ще є Японія — регіон, який завжди був досить вибухонебезпечним та конфліктним і зараз досить у складній ситуації. Але я не думаю, що ми можемо найближчим часом побачити якісь прямі зіткнення”, — зазначив Богдан Ференс, експерт-міжнародник.
Головний адресат ракетної провокації Північної Кореї — це США. Після запусків міністерство оборони КНДР оприлюднило заяву, в якій розкритикувало нарощування Штатами військової співпраці з Південною Кореєю та прибуття американського атомного підводного човна Міссурі в південнокорейське місто Пусан. У Пентагоні, своєю чергою, називають ці дії заходами стримування дедалі більш агресивної поведінки Пхеньяна.
“Ну, не слід забувати, що також є фактор безпосередньо Китаю. Ну і зараз знову ж таки поглиблення співпраці Північної Кореї з Російською Федерацією. Тобто ці тактичні союзи автократів, вони намагаються загострювати ситуацію в контексті глобальної безпеки. А Північна Корея у цьому відіграє роль більше за інструментальний характер”, — зазначив Богдан Ференс.
США застерегли Пхеньян від подальшого загострення А якщо КНДР зробить ядерну атаку, у Вашингтоні пообіцяли покласти край режиму Кім Чен Ина. Про це йдеться у спільній заяві Сеула та Вашингтона після засідання консультативної групи з ядерних питань. За словами військових аналітиків, можливості для цього США мають, і в Північній Кореї це розуміють.
“Чи може керівництво Північної Кореї та диктаторське керівництво перейти червону лінію та змусити цивілізований світ навести там порядок. Самостійно, ні. Там вони зображують ідіотів, зображують божевільних, пускають піну з рота. Насправді дуже виразно, дуже розумно і акуратно. Я ж говорю, торгуються. Дуже уважно спостерігають, щоб дуже не дратувати ті самі Сполучені Штати Америки”, — зазначив Олександр Кочетков.
До агресивніших кроків Північна Корея може перейти лише за командою з Китаю. Однак поки що такий сценарій експерти називають малоймовірним — немає причин для цього. У свою чергу США не вживають превентивних військових заходів щодо північнокорейської влади, тому що не хочуть загострювати і так непрості відносини з Китаєм.
Читайте також: Північна Корея серйозно просунулась у модернізації та мініатюризації ядерної зброї та готується до випробувань, — Гриценко