Противник створює суцільну зону вогню і безперервного тиску на позиції ЗСУ, — Грабський про ситуацію навколо Бахмута

Бахмут. Фото: Facebook/Сухопутні війська ЗС України

Ситуація навколо міста Бахмут Донецької області дійсно дуже-дуже серйозна. Ворогу, не рахуючись зі своїми втратами, вдається продавлювати позиції українських захисників. Про це сьогодні, 28 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий експерт Сергій Грабський.

“Я боюся поки що казати критична [ситуація], не маю на це права, щоб озвучувати таке бачення ситуації. Противнику вдається продавлювати наші позиції, і після втрати Червоної Гори і Парасковіївки північний фланг викликає особливу заклопотаність щодо розвитку подальшого перебігу бойових дій”, — сказав він.

За даними експерта, противник також намагається пробитися через міську забудову на лівому березі річки Бахмутка, ведучи активні бойові дії, намагаючись витіснити українські підрозділи на інший берег річки.

“І я не скажу, що йому не вдається повністю здійснити свої наміри, тому що потрібно розуміти, що тактика противника полягає в тому, що вони можуть використати свій практично єдиний козир, а саме — значно більші сили піхоти, яка намагається підійти якомога ближче до наших позицій, нав’язуючи бій, де, можливо, противник застосовує артилерію, системи залпового вогню. Тобто створює суцільну зону вогню та безперервного тиску на наші позиції”, — каже Грабський.

Він акцентував, що потрібно розуміти, що є певна межа витримки і стійкості підрозділів. Тобто коли противник має значну перевагу в силах і засобах, просто фізично немає можливості обороняти ті чи інші позиції.

“Тому, я думаю, наше військово-політичне керівництво ухвалить відповідні кроки для стабілізації ситуації, або, можливо, буде ухвалено рішення про відхід із займаних позицій, що, в принципі, обумовлювалося. Відхід — це такий самий вид маневру, передбачений настановою з оперативної підготовки або бойовим статутом Збройних сил, як і наступ, охоплення або обхід противника. Є межа стійкості і можливості опору просто на квадратний метр. Коли противник, не рахуючись зі своїми втратами, прогризається вперед, цілком допустимо, що вони можуть досягти якихось успіхів”, — зазначив військовий експерт.

Питання про те, уточнює він, що російські окупанти робитимуть потім із тими залишками сил?

“І це описується таким історичним терміном як “піррова перемога”. Взяти місто вони можуть. І ми бачили, як свого часу вони взяли Сєвєродонецьк і Лисичанськ. А що далі? Білогорівка досі наша. Ось результат цих бойових дій. Як далеко вони зможуть далі просуватися — це дуже-дуже велике питання, яке можна ставити, зокрема військово-політичному керівництву Кремля”, — резюмував Сергій Грабський.

Читайте також: “Наша мета — кордони 1991 року”: як українська артилерія працює на Бахмутському напрямку (ВІДЕО)

Прямий ефір