У Росії налаштовані на тривалу війну, і не тільки проти українців — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстрація: pixabay.com

Повномасштабна війна Росії проти України увійшла в “критичний період”. Про це заявив голова Служби зовнішньої розвідки України Олександр Литвиненко. За його словами, російський президент Володимир Путін налаштований ще тривалий час вести агресію. Ба більше, у Кремля є плани й щодо інших країн, інформує FREEДОМ.

Повномасштабна війна Росії проти України триває вже майже 21 місяць, проте в Кремлі не відмовилися від імперських планів, каже Литвиненко. За його словами, Росія вважає, що має достатньо ресурсів для продовження бойових дій ще протягом тривалого часу. 

“Повернення немає, Путін може тільки тріумфально перемогти або нищівно програти. Росія закладає фактор так званої “СВО” в плани комплектування армії на 2024-2025 роки й вважає, що в неї ще достатньо ресурсів для ведення агресії. Також Росія готується у 2026 році вийти на обсяги військового виробництва, здатного підтримувати масштабні бойові дії високої інтенсивності”, — поінформував голова української Служби зовнішньої розвідки.

Союзники України також знають про плани Кремля і мають намір посилити військову підтримку Києва. Про це заявив Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу (НАТО) Єнс Столтенберг під час зустрічі з Міністром оборони Німеччини Борисом Пісторіусом. 

Зокрема, за словами Столтенберга, у Берліні у нього відбулися продуктивні переговори про постачання Україні танків “Леопард”. Німеччина входить до числа союзників з найбільшим обсягом військової, фінансової та гуманітарної допомоги Києву. 

Також Столтенберг привітав заяви Франції та Великої Британії про надання нової військової допомоги Україні.  

“У цей вирішальний момент війни ми повинні надати Україні тяжчі й більш досконалі системи. І ми повинні зробити це швидше. Бойові танки, звичайно, важливі як для відбиття нових російських наступів, так і для того, щоб Україна змогла повернути собі територію, здобути перемогу як суверенна незалежна держава в Європі”, — сказав генсек НАТО.

Північноатлантичний альянс також стурбований втручанням Росії в нестабільний балканський регіон. За словами Столтенберга, це може підірвати стабільність і послабити реформи. 

При цьому в українській розвідці заявляють, що Росія готується до агресії й проти інших країн. Йдеться насамперед про Молдову та країни Балтії — Литву, Латвію, Естонію. 

“Кремль уже почав таку підготовку під приводом “порушення прав російськомовних”, насамперед це Латвія, Естонія. Після висилки російських дипломатів-шпигунів, росіяни активно інфільтрують країни Європи, передусім Південної, своєю агентурою, створюючи бізнеси, НДО (недержавні організації) тощо. Є ознаки підготовки інфраструктури підривної діяльності під війну”, — наголосив Олександр Литвиненко.

Також, за даними української зовнішньої розвідки, Кремль прагне сформувати альтернативну Заходу коаліцію держав. 

Однак партнерів у Росії, після початку повномасштабного вторгнення в Україну, залишилося не так вже й багато. Серед них — Китай, Іран, Північна Корея та деякі інші країни глобального Півдня.

“В економічному плані Росія знайшла серед країн глобального Півдня партнерів для виживання своєї економіки й підтримки свого ВПК (військово-промислового комплексу, — ред.), а також розширила ринки для своїх вуглеводневих продуктів, передусім завдяки Китаю та Індії”, — зазначила співробітниця програми Європи, Росії та Євразії Центру стратегічних і міжнародних досліджень Ханна Нотте.

Більшість країн Центральної Азії також не мають наміру відмовлятися від співпраці із Заходом. 

Наприклад, Астана дотримуватиметься санкцій щодо Росії і не збирається шукати шляхів обходу введених обмежень. Про це заявив президент Казахстану Касим Жомарт Токаєв у Берліні за підсумками переговорів із канцлером Німеччини Олафом Шольцем у вересні 2023 року.

Читайте також: Іран може передати РФ балістичні ракети: про їхню небезпеку та можливості їм протистояти розповів Ступак

Прямий ефір