Продовольчий шантаж Кремля підігріває ситуацію з голодом в Африці, — експерт

Ілюстративне фото: agropolit.com

Проблема з українським експортом, що виникла через вихід Російської Федерації із зернової угоди, підігріває ситуацію з голодом в Африці. Таку думку сьогодні, 19 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив аналітик Центру досліджень продовольства і землекористування Київської школи економіки Павло Мартишев.

“Це країни Субсахарської Африки, у Північній Африці — це передусім Єгипет, який, до речі, активно проводить тендери на пшеницю, але, з усім тим, там зараз проблеми з продовольчою безпекою, зокрема через суданських біженців. На Близькому Сході — Ємен і це Афганістан. Це основні країни, які відчують голод”, — сказав аналітик.

Він зазначив, що зараз ціни на зерно знизилися, оскільки у світі очікується рекордний урожай.

“Це чиста випадковість, тому що знижено кліматичні ризики. Припустимо, у Бразилії нікуди складати кукурудзу, її просто сиплять у гірку біля елеваторів. Але це все тимчасово, це припиниться. І кліматичні моделі показують, що за кілька місяців уже можуть бути якісь і посухи, і дуже серйозні мусони та дощі, які можуть пошкодити посіви. І це буде підтримувати ціни, тому що ціни впали на деяких біржах до доковідних рівнів, тобто до рівня 2019 року, а за поточної інфляції глобально це вже дуже низькі ціни. Тому ми очікуємо, що ціни можуть зрости на горизонті кількох місяців”, — сказав Мартишев.

За його словами, тоді буде важлива кожна тонна зерна з України. Аналітик наголосив, що для африканських країн не існує низьких цін на зерно — для них важливий кожен долар на тонні.

Читайте також: Вихід Росії із зернової угоди: як реагує світ на черговий шантаж Кремля (ВІДЕО)

Нагадаємо, Росія, 17 липня направила Туреччині, Україні та ООН свої заперечення щодо продовження зернової угоди й де-факто припинила її дію.

Прямий ефір