Проблему з американською допомогою для України буде розв’язано: можливі терміни озвучив Гербст

Джон Гербст. Фото: dialog.ua

Президенту РФ Володимиру Путіну слід побоюватися підтримки України з боку Заходу. Про це сьогодні, 24 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив очільник центру Євразії в The Atlantic Council і колишній посол США в Україні Джон Гербст.

“Зараз, я б сказав, що ми бачимо дивні явища. Загалом стабільність у світі в останні 75 років або навіть довше спирається на Америку. І потрібно хвалити Байдена за його роботу, щоб організувати міжнародну коаліцію проти російської агресії. Але наразі ми бачимо, як невелика група республіканців, можливо, 10 представників, призупинила, хоч і тимчасово, американську допомогу для України. І це проблема”, — сказав він.

Гербст переконаний, що проблему буде розв’язано, однак на це буде потрібно, можливо, до 10 тижнів чи більше. Цей момент викликає заклопотаність у країн Заходу.

“Тому що, якщо Америка не продовжує посилати потрібну військову техніку та економічну допомогу Україні, ситуація стає набагато складнішою. Але я думаю, що ми побачимо розв’язання цієї проблеми за місяць – два або три”, — сказав глава центру Євразії в The Atlantic Council.

Він наголосив, що більшість у Сенаті й в Палаті представників США підтримує Україну та розуміє необхідність надання їй допомоги. При цьому, за словами Гербста, серед республіканців є ті, які підтримують надання Україні військової допомоги, але не усвідомлюють необхідність економічної допомоги.

Глава центру Євразії в The Atlantic Council підкреслив, що Путін спирається на думку, що Захід не зможе допомагати Україні в довгостроковій перспективі.

“І проблема зараз у нашій Палаті представників із допомогою для України, на жаль, зміцнює Путіна в цьому переконанні. Але коли ми розв’яжемо це питання, Путіну варто побоюватися підтримки Заходу для України”, — сказав Гербст.

На його думку, Путін вичікує результатів виборів у США, щоб ухвалювати подальші рішення щодо війни проти України.

Читайте також: Коаліція ППО для захисту України і сигнал Путіну: підсумки “Рамштайн-17”, що відбувся

Раніше міністр оборони США Ллойд Остін під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським заявив, що Сполучені Штати разом із партнерами продовжать підтримувати Україну в боротьбі проти російської агресії.

Прямий ефір