Про очікування від 25-ї зустрічі у форматі “Рамштайн” розповів радник голови ОПУ

Авіабаза "Рамштайн". Скріншот: uatv.ua

Чергова, 25-та, зустріч Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” відбудеться в четвер, 9 січня, в Німеччині. На ній важливо обговорити не теоретичні моделі того, як розвиватиметься війна, розв’язана Росією, а конкретні обсяги допомоги, яких потребує Україна. Зокрема це посилення протиракетної та протиповітряної оборони. Одних систем Patriot для того, щоб повністю закрити небо України, недостатньо. Про це сказав в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 4 січня, радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк.

“Було б добре вже не теоретичні моделі розглядати, як буде розвиватися війна або куди будуть рухатися ті чи інші удари Російської Федерації або, навпаки, куди будуть націлені контрудари. Уже було б важливо якраз таки виходити з кількісних параметрів і насичувати оборону України необхідними протиракетними системами. До того ж потрібно розуміти, що тільки Patriot закрити небо неможливо. По різних типах дронів, ракет працюють різні системи. І, відповідно, все це має бути в комплексі”, — зазначив гість ефіру.

Ключові ж теми порядку денного чергового засідання у форматі “Рамштайн”, за словами Подоляка, залишаються незмінними. Перший пріоритет — побудова в Україні замкнутої системи протиракетної оборони.

“Це довгий, дорогий процес, але, з усім тим, із партнерами його можна довести до розуму. Друге — далекобійні інструменти, якими Україна буде володіти. Це, зокрема, ракети, які можна використовувати для ударів по території Росії, для руйнування логістики на території країни-агресора. Зараз уже немає сумніву, що і політично, і юридично, і у військовому сенсі Україна в цьому абсолютно зацікавлена, як і ті країни, які хочуть отримати у фіналі справедливий мир як концепцію. І, відповідно, ось ці інструменти мають бути в України в більшій кількості”, — сказав гість ефіру.

Третій напрямок, який постійно обговорюється і стоїть на чолі всіх дискусій у межах “Рамштайну”, це підготовка українських військовослужбовців.

“Це збільшення обсягів тренінгових навчань і, відповідно, більш інтенсивна присутність у цьому напрямку інших країн, зокрема НАТО. Четверта частина — це різні види амуніції. Безумовно, у нас нікуди не зникає той же снарядний чи мінометний “голод”. Його потрібно якось заповнювати й, відповідно, наші партнери постійно тримають це в полі свого зору для того, щоб розуміти, звідки, в яких кількостях може отримувати ось цей вид амуніції Україна”, — розповів Подоляк.

За словами радника глави ОПУ, є ще ціла низка інших прикладних завдань, які будуть розглянуті на зустрічі в Німеччині. Адже, наголосив він, високотехнологічна війна має бути забезпечена необхідними засобами.

“Можна, звичайно, воювати кількістю проти кількості, що є нонсенсом щодо Російської Федерації. Ми бачимо тип війни, який вона веде. Ми зараз говоримо якраз про дії сухопутних військ Росії, і бачимо, що це кількісна спроба прориву фронту. І протидіяти цьому можна тільки високотехнологічним обладнанням. Воно вкрай ефективне проти російської армії. Питання завжди тільки в дефіциті. Тобто, 10-15 зразків не вирішують ситуацію, враховуючи довжину лінії фронту 1300-1400 км. А з урахуванням Курської області — ще більше. Відповідно, необхідно було б усі цифри взяти до уваги, коли ми говоримо про мілітарну допомогу Україні”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Які події вплинуть на війну Росії проти України у 2025 році — думки глядачів FREEДОМ та експерта

Нагадаємо, міністр оборони США Ллойд Остін прибуде на авіабазу “Рамштайн” у Німеччині 7 січня для участі у 25-му засіданні Контактної групи з оборони України. 

Прямий ефір