Парламент Італії проголосував за продовження військової підтримки України у 2024 році. З початку повномасштабної війни Росії проти України Рим передав Києву сім пакетів військової допомоги. Міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні заявив, що під час головування Риму в G7 Україна залишатиметься одним із ключових пріоритетів “Групи семи”, інформує FREEДОМ.
За — 218 голосів, проти — 42. Парламент Італії дозволив постачання військової техніки, матеріалів та обладнання в Україну у 2024 році.
Список озброєнь, які Рим передасть Києву — засекречений. За інформацією італійської газети The Sun 24 Hours, перелік погодили після консультацій міністерств закордонних справ, економіки та оборони.
“Чому потрібна була законодавча рамка, тобто голосування в парламенті? Згідно з Конституцією Італії, будь-які закони та законопроєкти, які передбачають військову допомогу іншим країнам пропускаються або голосуються через парламент, зокрема обома палатами. Це важливо для розуміння, що Італія жодним чином не змінювала курс підтримки України у 2023 році чи 2024 році. Просто бюрократичний процес узгодження, зокрема переконання політичних сил, займає час”, — пояснює експертка-міжнародниця Вікторія Вдовиченко.
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну до жовтня минулого року Рим виділив Києву 1 млрд 300 млн євро. За даними Кільського інституту світової економіки, з цієї суми 700 млн витрачено на військову допомогу. З відкритих джерел відомо, що Італія відправляла в Україну каски, бронежилети, боєприпаси, протитанкові та зенітні системи, міномети, артилерію, ракетні установки і протиповітряну оборону (ППО).
“Ми зробили вибір на користь послідовності, серйозності та відповідальності, дотримуючись зобов’язань, взятих на себе на міжнародному рівні”, — наголосила членкиня IV Комісії з оборони Палати депутатів Джованні Майорано.
У 2024 році Італія почала головувати в G7. Україна залишається пріоритетом для “Групи семи”, запевнив міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні.
“Україна може розраховувати на нас і нашу прихильність до справедливого і тривалого миру, а також на нашу підтримку в подальшому розвитку формули миру президента Володимира Зеленського”, — акцентував Таяні.
“І слова міністра закордонних справ Антоніо Таяні, і слова міністра оборони Гвідо Крозетто, і слова прем’єр-міністра Мелоні — вони в згоді, що допомогу треба продовжувати надавати, і це правильне рішення. Політично у нас тільки є непорозуміння з опозиційними партіями”, — каже Вікторія Вдовиченко.
Очільник зовнішньополітичного відомства Італії наголосив, що напад Росії на Україну — це не тільки регіональна проблема. Це — загроза для безпеки всього світу.
Читайте також: Допомога Україні від США: Сенат зробив крок до ухвалення пакета