Президенти України та Латвії зустрілися у Львові — ключові заяви та підсумки перемовин (ВІДЕО)

Егілс Левітс і Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Сьогодні, 3 березня, президент України Володимир Зеленський і президент Латвійської Республіки Егілс Левітс зустрілися у Львові. Глави держав провели перемовини. Основними темами стали посилення військового співробітництва, створення спеціального трибуналу для російських воєнних злочинців і підтримка євроінтеграційних процесів України, повідомляє FREEДОМ.

Перед початком перемовин президенти і перші леді обох держав вшанували пам’ять українських героїв на полі почесних поховань на Личаківському цвинтарі.

Президент Латвії заявив, що його держава підтримуватиме Україну скільки буде потрібно. Адже безпека Латвії та всієї Європи залежить від перемоги України у війні, розв’язаній Росією.

“Підтримка Латвії для України вже перевищила 1% ВВП, з огляду на останній пакет допомоги. Йдеться лише про військову підтримку, це для нас є пріоритетом, оскільки для наступних місяців на Україну чекають вирішальні бойові дії. Ми продовжуємо працювати над постачанням різноманітної військової техніки. Ми також здійснюємо підготовку українських військовослужбовців через тренувальну місію Європейського Союзу. Ми передаємо генератори, трансформатори для забезпечення енергетичних потреб, крім того, Латвія долучатиметься до процесів відбудови у Чернігівській області”, — повідомив Левітс.

Лідери держав підписали спільну декларацію про підтримку Латвією євроінтеграційних процесів України.

Президент Зеленський наголосив, що відвага та знання українських воїнів зможуть лише посилити НАТО.

“Лише з Україною в своєму складі європейський проєкт стане дійсно довершеним. Лише з Україною в своєму складі НАТО стане дійсно міцним, міцним захисником народів Європи та всіх спільних наших цінностей. Україна боротьбою за свою свободу і вільну Європу безпрецедентно об’єднала Європейський Союз. Наша незламність протягом більше ніж року цієї повномасштабної війни беззаперечно доводить, що український внесок у спільну євроатлантичну безпеку буде дійсно унікальним”, — заявив глава Української держави.

Розширення і зміцнення східного флангу НАТО зможе гарантувати довгостроковий мир у цьому регіоні, вважає президент Латвії, адже навіть після поразки у війні проти України Кремль навряд чи відмовиться від імперських амбіцій.

“Велика частина російського суспільства зараз пронизана цією колоністичною, імперіалістичною ідеологією, і саме тому ми маємо бути готовими до довгострокової архітектури безпеки. Очевидно, що протягом тривалого періоду часу Росія залишатиметься агресивно країною. Безумовно, стримування Росії може здійснюватись лише за рахунок реальних військових спроможностей, а це означає, що НАТО має мати достатньо військових спроможностей і на східному флангу. Бо Росія знатиме, що будь-які напади не матимуть сенсу, тому що вони зазнають поразки, і саме в цьому полягає стратегія НАТО”, — заявив Левітс.

Але на довготривалий мир можна буде розраховувати після повної перемоги України над Росією. А для цього Києву потрібна новітня зброя.

“Артилерія є номер один, це те, що нам потрібно. Як системи, так і амуніція, снаряди, у великій кількості, щоб зупинити Росію, не стріляти по території Росії, а щоб їх викинути з нашої території, що є справедливо. Так само літаки, дефіцит з літаками, почати тренувальні місії, ми проговорили це і маємо підтвердження з боку Великої Британії, Польщі. Сьогодні говорили, де наші партнери з Латвії, а також Естонії, Литви можуть нам допомогти в тренувальних місіях, нам потрібні літаки. Танкова коаліція почалась, я впевнений, ми отримаємо танкову армію. Але тим не менш є дефіцит. Ну, от і все — треба закривати цей дефіцит”, — сказав Зеленський.

Ще один крок до стабільного миру — покарання воєнних злочинців. Україна з партнерами вже створюють спеціальний трибунал для цього. Президент Латвії заявив, що його держава допомагатиме формувати цю структуру.

Читайте також: Військова допомога Україні триває, а танкова коаліція працює — що відомо про постачання західної зброї (ВІДЕО)

Прямий ефір