Головний порядок денний робочих поїздок президента України Володимира Зеленського цього тижня (1-7 травня) — постачання озброєння, інтеграція до ЄС і НАТО, український мирний план. Зустрічі з лідерами Нідерландів і Фінляндії говорять про новий етап співпраці глобального Заходу з Україною. Світ зацікавлений, щоб перемогу у війні здобув Київ, а Москва понесла покарання за агресію. Про це сьогодні, 7 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт Українського інституту майбутнього, президент аналітичного центру “Політика” Ігор Попов.
“В української дипломатії є свій порядок денний. Українська дипломатія виступає як один голос, і, насамперед, це — президент. Також і МЗС, і парламентські делегації працюють зараз над кількома питаннями. На різних зустрічах ті чи інші питання більш акцентувалися. Тобто це постачання озброєння для України, мирне врегулювання, просування ініціатив українського мирного плану, покарання російського керівництва за військову агресію, інтеграція України до Євросоюзу і НАТО. І на всіх цих зустрічах ті чи інші питання або більше зачіпалися, або меншою мірою”, — сказав він.
Експерт зазначив, що візит Зеленського до Нідерландів символічний, адже саме Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна.
“Бельгія, Нідерланди є і членами Євросоюзу, і членами НАТО. Вони входять у формат “Рамштайн”. Тобто у нас є порядок денний, який обговорюється в цих платформах. З особливостей це, звісно, візит Володимира Зеленського до Гааги, тому що там розташований Міжнародний кримінальний суд. І для нас це дуже важливо, тому що Міжнародний кримінальний суд видав ордер на затримання Володимира Путіна. Цей ордер уже створив великі міжнародні геополітичні проблеми”, — пояснив Попов.
Так, уточнив він, ордер провалює саміт БРІКС у Йоганнесбурзі, який планується на серпень цьогоріч.
“Після трьох років віртуальних самітів це мав бути перший оффлайнсаміт, де вони мали показати якусь єдність, якусь альтернативу західному цивілізаційному проєкту. Але як тепер проводити саміт, якщо лідера однієї з країн інша країна збирається заарештувати просто в момент приїзду. І тому ця історія має тривати. І багато в чому про це, а також про формат міжнародного трибуналу з покарання російського політичного керівництва, говорив Володимир Зеленський саме в Нідерландах”, — розповів Ігор Попов.
Також експерт зазначив, що президент України обмежений у своїх візитах, більшість часу він проводить в Україні, оскільки безпосередньо керує процесами оборони країни.
Читайте також: Міжнародне турне, участь у самітах, зустрічі — результати роботи за тиждень президента Зеленського (ВІДЕО)
Нагадаємо, 3 і 4 травня президент України Володимир Зеленський здійснив робочі візити до Фінляндії та Нідерландів.У Гельсінкі глава держави взяв участь у саміті Україна — Північна Європа, під час якого він зустрівся з прем’єр-міністрами Фінляндії, Швеції, Данії, Норвегії та Ісландії. У Гаазі Зеленський провів переговори з прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте і прем’єр-міністром Бельгії Александром де Кроо, виступив у Міжнародному кримінальному суді, а також відвідав базу Королівських військово-повітряних сил. Як можна оцінювати підсумки поїздок Володимира Зеленського до Фінляндії та Нідерландів? Чи посилиться підтримка і військова допомога Україні після цих візитів? Які перспективи створення спецтрибуналу для Путіна і керівництва РФ? Відповіді на ці та інші запитання шукали експерти.