Президент Польщі бачить у Китаї опору для Росії в її агресії проти України, — Кульпа

Пьотр Кульпа. Фото: hvylya.net

Візит президента Польщі Анджея Дуди до Китаю може стати найбільш значущим за останні 10 років його правління. Це особливо важливо, оскільки можливість зустрітися з Сі Цзіньпіном є унікальним моментом, враховуючи вплив Пекіна на Москву. Таку думку сьогодні, 23 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив колишній член уряду Польщі, екссекретар польської делегації в Парламентській асамблеї НАТО Петро Кульпа.

“Говорячи менш дипломатичною мовою, президент показав на Китай, як на хребет, завдяки якому Росія, Білорусь, можуть здійснювати агресію не тільки проти України, а й проти Польщі. Тому що те, що відбувається на польсько-білоруському кордоні — прояв гібридної, справжньої війни, де є агресія, де є смерті прикордонників”, — сказав він.

Купаль зазначив, що у Китаю достатньо “важелів”, щоб стримувати Росію.

“Але з іншого боку, Китай просто підтримує цю війну, використовуючи ситуацію, в якій перебуває Росія через війну: санкції і дуже високий рівень залежності від Китаю. Пекін кожен день просто використовує, щоб зробити відносини між Росією і Китаєм ще більш, я б сказав, підпорядкованими собі”, — зазначив він.

Коментуючи безпосередньо зустріч польського лідера з китайським, Кульпа зазначив, що в Анджея Дуди заплановано час від однієї до трьох годин на переговори з Сі Цзіньпіном.

“Є аналітики, які оцінюють, що, можливо, це найважливіший візит президента Польщі за 10 років його терміну. І тут дуже багато моментів, які насправді можуть вплинути, тому що момент, у якому ми перебуваємо, він унікальний. Усі розуміють, що в Китаю є момент, у якому він може бути зацікавлений у тому, щоб “натиснути” на Росію, щоб призупинити агресію”, — підсумував Петро Кульпа.

Читайте також: Президент Польщі прибув у Китай — мета візиту

Нагадаємо, сьогодні, 23 червня, президент Польщі Анджей Дуда прибув до Китаю з робочим візитом, який триватиме три дні — до 26 червня.

Прямий ефір