Президент Латвії виступив за довгострокову програму підтримки України — подробиці

Прапори України та Латвії. Ілюстративне фото: pravda.com.ua

Президент Латвії Едгарс Рінкевичс заявив, що потрібно ухвалити довгострокову програму підтримки України. З цим документом, за його словами, Латвія продовжуватиме залишатися міцним плечем і союзником України в усіх міжнародних організаціях. Рінкевичс наголосив, що Латвія повинна підтримувати зусилля України щодо досягнення справедливого миру, повідомляє FREEДОМ.

“Здається, ми нескінченно пояснювали світові, чому необхідно підтримати Україну й обвалити імперію зла. Але цього недостатньо. Підтримуючи Україну, ми захищаємо нашу свободу. І ми повинні це робити, наскільки можемо і ще більше. Ми підтримували Україну з першого дня. Але щоб перемогти, Україні потрібна наша підтримка в майбутньому. І на ділі, і на словах. Неможливо захищати свободу занадто багато. Бо без свободи ми не матимемо можливості обрати втому. Без свободи в нас узагалі не буде жодного вибору. Тому я закликаю — зібратися і робити це зараз! Діяти зараз!” — заявив Рінкевичс.

При цьому, сейм Латвії ухвалив постанову про заборону імпорту російської та білоруської сільськогосподарської продукції щонайменше до липня 2025 року. Уряд має протягом 14 днів з моменту набрання чинності законопроєкту встановити в нормативних актах перелік конкретних продуктів, які заборонено імпортувати в державу. Таким чином, Латвія стала першою країною ЄС, яка вводить обмеження на ввезення сільськогосподарської продукції з Росії та Білорусі.

Читайте також: Ракети Taurus для України: Бундестаг підтримав резолюцію про постачання Україні далекобійної зброї

Прямий ефір