Право України на самооборону містить в собі завдання ударів по законних військових об’єктах на території Росії, — Столтенберг

Єнс Столтенберг. Фото: gettyimages.com

Міністри оборони країн НАТО зібралися, щоб узгодити новий план з надання довгострокової допомоги Україні у сфері безпеки та військової підготовки. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, який головує на засіданні, заявив, що Збройним силам України потрібна довгострокова підтримка, повідомляє FREEДОМ.

“Україна має право на самооборону, а право на самооборону містить і право на ураження законних військових об’єктів на території агресора, Росії. Якби Україна не мала права це робити, то це означало б, що ми фактично просимо їх захистити себе, відстояти своє право на самооборону, але зі зв’язаними за спиною руками. Самооборона — це право, закріплене в Статуті ООН, і ми маємо право допомагати Україні відстоювати це право. Роблячи це, союзники по НАТО не стають учасниками конфлікту”, — заявив Столтенберг на брифінгу в Брюсселі на початку зустрічі міністрів оборони країн-членів Альянсу.

Ідея подібних зустрічей полягає в тому, щоб звести до мінімуму ризик прогалин і затримок у постачанні озброєння Україні.

Читайте також: Ніхто з нас не хотів би жити у світі, де переважає Путін, — Остін під час засідання “Рамштайну”

Прямий ефір