Після КНДР Володимир Путін вирушить із візитом до В’єтнаму. Офіційна мета — підписання двосторонніх документів. В’єтнам цікавий для Росії як країна з економікою, що активно розвивається. Військово-технічне співробітництво — одна зі сфер співробітництва, але В’єтнам зараз активно не озброюється, а продавати компоненти Росії не буде, оскільки займає нейтральну позицію у війні РФ проти України. Про це сьогодні, 18 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла докторка філософії з політології, головна консультантка Національного інституту стратегічних досліджень Аліна Гриценко.
“В’єтнам — дуже дружня країна для Росії. У В’єтнамі донині зберігаються серед істеблішменту ностальгічне сприйняття Росії ще з часів Радянського Союзу. Багато в’єтнамських політиків, чиновників навчалися свого часу саме в Москві. Тому донині Росію сприймають як велику регіональну державу. І повномасштабне вторгнення в Україну мало що змінило в цьому сприйнятті”, — зазначила вона.
Озброєння В’єтнаму — радянського або російського виробництва, тому військово-технічна сфера актуальна, зазначила експертка.
“В’єтнам цікавий для Росії як країна, яка дуже активно розвивається. Це найбільша економіка Південно-Східної Азії, що розвивається найбільше. Минулого року їхній ВВП зріс на рекордні 7%. Це дійсно значний показник. Є кілька сфер співпраці, де можна знайти точки дотику. Це не торгівля. Найголовніше — це військово-технічне співробітництво, тому що В’єтнам залежить від озброєння саме російського виробництва. Саме Росія забезпечувала В’єтнам компонентами та запчастинами, а також забезпечувала ремонт військової техніки. Але В’єтнам зараз не озброюється”, — розповіла вона.
Путін може запропонувати В’єтнаму співпрацювати у сфері постачання компонентів для озброєння, але навряд чи йому вдасться побороти позицію нейтралітету, впевнена Гриценко.
“Може бути така ймовірність, що Путін їде до В’єтнаму не тільки для того, щоб продемонструвати внутрішній аудиторії, що є не західні країни, які готові співпрацювати з Росією. Імовірно, там буде йти комунікація з приводу постачання окремих запчастин або озброєнь. Але малоймовірно, що В’єтнам на це піде. Це дуже чутлива тема. В’єтнам займає нейтральну позицію щодо війни. Вони не вступають у військові альянси, не дозволяють побудову військових баз у себе на території. Цю поїздку можна буде дійсно продати по федеральних каналах, розрекламувати як дипломатичний успіх на міжнародній арені”, — розповіла вона.
Читайте також: Які країни Азії зблизилися з Києвом і віддалилися від Москви — розбір (ВІДЕО)