Потужний міжнародний день: президент Зеленський поінформував про результати 582-ї доби війни

Володимир Зеленський. Скриншот: uatv.ua

Україна заслуговує стати членом НАТО і стане. Обов’язково. І це не просто українська амбіція. Це єдина дієва безпекова перспектива для Європи, яка гарантує реальний тривалий мир. Про це заявив президент України Володимир Зеленський сьогодні, 28 вересня, у вечірньому зверненні до громадян, інформує FREEДОМ.

“Потужний міжнародний день сьогодні. Зустрічі та переговори з партнерами. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг був у Києві — плідні переговори. Не лише про наш захист зараз, але й про наш стратегічний захист, спільний захист усіх у Європі. Працюємо над тим, щоби був практичний прогрес у питанні про членство в Альянсі. Обговорили сьогодні й роботу нашого формату Ради Україна — НАТО. Те, що можемо зробити, використовуючи цей формат. Хороша зустріч”, — поінформував він.

Також сьогодні глава держави провів перемовини з міністром оборони Франції. А напередодні — з міністром оборони Великої Британії.

“Ключові партнери. Дуже вагома співпраця, яка вже є, і ще більш вагома, якої можемо досягти. Говорили, зокрема, і про посилення наших воїнів, і про загальну стратегію нашої перемоги у війні. Працюємо і над тим, щоби було спільне виробництво необхідної нам зброї — необхідної і Україні, і нашим партнерам. Я дякую Франції, я дякую Великій Британії та всім нашим партнерам — кожному лідеру, кожній державі, які разом із нами протистоять російському терору й наближають такий потрібний мир”, — сказав Зеленський.

Президент повідомив, що є результат і на майданчику Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) — Україна увійшла до складу Ради керуючих цієї організації.

“І це не лише підкреслює нашу міжнародну безпекову роль, але й дає реальні можливості Україні впливати на ухвалення рішень, які обов’язкові для всіх членів МАГАТЕ, для всієї міжнародної спільноти. Робитимемо все, щоб реалізувати перший пункт нашої формули миру — ядерну та радіаційну безпеку. Та гарантувати повне звільнення нашої Запорізької атомної станції від російських окупантів та убезпечення України й усієї Європи від російського радіаційного шантажу”, — наголосив Зеленський.

За його словами, триває підготовка і до того, щоб цей і наступний тижні дали ще результатів для міжнародної роботи, для посилення України. Президент провів сьогодні кілька відповідних нарад, зокрема важливу нараду із керівниками розвідки. Результати будуть, запевнив він.

“І фронт. Куп’янський напрямок, Лиманський, Бахмутський, Марʼїнка, Авдіївка, Шахтарський, наші південні напрямки. Я дякую всім вам за міцність! Я дякую кожному й кожній, хто зараз у бою, на бойових постах, на бойових завданнях! Працюємо, щоб у вас було більше зброї, більше потужної та ефективної зброї! Нашої української зброї. І це буде”, — резюмував Володимир Зеленський.

Читайте також: Україна отримає ще більше підтримки і її майбутнє — в НАТО: заяви Столтенберга в Києві (ВІДЕО)

Прямий ефір