“Потрібно послабити економічну та військову машину Росії”: Рада ЄС затвердила 15-й пакет санкцій проти РФ (ВІДЕО)

Ілюстративний колаж: aussiedlerbote.de

Рада ЄС сьогодні, 16 грудня, затвердила новий пакет санкцій щодо Росії. До нього увійшли 54 фізичні особи та 30 компаній із РФ, Китаю та Північної Кореї (КНДР, Корейська Народно-Демократична Республіка). Це рішення привітав президент України Володимир Зеленський, який наголосив: щоб досягти миру силою, необхідно постійно збільшувати вартість війни для країни-агресора. Своєю чергою в Євросоюзі заявили, що нові обмеження мають послабити військово-промисловий комплекс Росії, повідомляє FREEДОМ.

Рада Європейського Союзу схвалила 15-й пакет санкцій щодо Росії. Своєю основною метою ЄС вибрав так званий тіньовий флот. Тепер санкційний список розширено до 79 суден.

“15-й пакет включає обмеження щодо тіньового флоту, а також санкції проти північнокорейських чиновників і китайських компаній, які сприяють російській агресії. Це дає чіткий сигнал: той, хто дозволяє війні тривати, має заплатити за це високу ціну. Нові обмеження показують єдність країн-членів ЄС у постійній підтримці України. Наш безпосередній пріоритет — поставити Київ у максимально сильну позицію”, — заявила верховна представниця ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас.

“Країни Балтії вкрай стурбовані тим, якими можуть бути потенційні наслідки появи цих кораблів у нашому регіоні. Тому ми постійно продовжуємо роботу над санкціями, і вже надаємо інформацію для підготовки 16-го пакету, щоб накласти обмеження на ще більшу кількість суден”, — зазначила міністерка закордонних справ Швеції Марія Мельмер Стенергард.

За словами міністра закордонних справ Литви Кястутіса Будріса, Євросоюз також має активно працювати над подальшим посиленням санкцій щодо Росії. Насамперед слід припинити роботу своїх компаній у РФ, відмовитися від її скрапленого газу та розблокувати платежі через Європейський фонд миру на закупівлю зброї для України.

“Україні необхідно надати все необхідне для перемоги. Щоб досягти цього, нам потрібно послабити економічну та військову машину Росії та підтримати Київ усім, чого він потребує. Уже введених обмежень недостатньо, ми повинні їх продовжувати. Все ще понад 600 європейських компаній працюють у Росії. Ми повинні це припинити, адже це пряма підтримка економіки РФ. Також слід запровадити санкції на скраплений природний газ, бо цього року ми купуємо його на 5 млрд євро. Крім того, слід підвищити тарифи на російські та білоруські товари”, — висловив думку глава зовнішньополітичного відомства Литви.

Європейський Союз продовжить підтримувати Україну у військовому плані. До кінця зими ЄС планує завершити навчання і навчить 75 тис. українських солдатів, цього місяця український бюджет поповнився на більш ніж 4 млрд євро завдяки європейській допомозі. Наступного року ЄС надаватиме 1,5 млрд євро щомісяця і прагне допомагати більше.

“Наше послання дуже чітке: ви не можете розпалювати війну в Європі та водночас залишатися безкарними. Україні потрібна наша підтримка на полі бою. Чим сильніша Україна на полі бою, тим сильніша вона також за столом переговорів. Потрібно не просто втриматися, а й схилити баланс сил на свою користь. Тому що Путін не зупиниться, його можна тільки зупинити. Україні потрібно більше боєприпасів, потужніша протиповітряна оборона та сильніша підтримка власної оборонної промисловості. І ми повинні дати Україні те, що їй потрібно, щоб виграти цю війну”, — впевнена Кая Каллас.

Попри позицію окремих європейських країн у питанні запровадження санкцій щодо Росії, Європейському Союзу вдається ухвалювати необхідні рішення. Наразі європейські країни вже працюють над 16-м пакетом санкцій.

Читайте також: Рада ЄС затвердила 15-й пакет санкцій — що увійшло до списку обмежень

Прямий ефір