На початковому етапі використання сучасних винищувачів F-16, вони зміцнюватимуть систему протиповітряної оборони (ППО) України, у тому числі взаємодіючи з західними системами, такими як ЗРК Patriot і SAMP-T. Про це сьогодні, 18 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт з питань розвитку авіаційного ринку Богдан Долінце.
“Щоб ефективно використовувати літаки для посилення якоїсь частини території України в протиповітряній обороні, необхідно буде передати кілька ескадрилій: близько 20-25 літаків. Якщо говорити про довгострокову мету, то необхідно передати від 50 до 120 літаків, щоб ефективно гарантувати роботу на великих ділянках фронту”, — сказав він.
Експерт зазначив, що відбуватиметься передача F-16 поступово, і паралельно триватиме підготовка персоналу. І найімовірніше, одразу після передачі — літаки не будуть використовуватися безпосередньо в зоні бойових дій.
“Ключове завдання, яке вони будуть виконувати, це підтримка повітряного простору, його безпеки і забезпечення системи протиповітряної оборони. Тому що якщо ми говоримо про F-16, вони якраз розроблені, щоб взаємодіяти з наземними платформами: SAMP-T або Patriot”, — розповів спікер.
Він пояснив, що ці повітряні та наземні системи можуть взаємодіяти в рамках єдиної системи, обмінюватися інформацією про цілі в повітрі й ефективно знищувати їх.
“Наземні платформи мають досить обмежений радіус дії, як правило, вони покривають тільки критичні об’єкти або критичні райони інфраструктури. Якщо ми говоримо про повітряну платформу, то її завдання — закрити непокриті ділянки і з погляду розвідки, і з погляду виявлення цілей та їхнього знищення. Основне завдання F-16, принаймні до кінця 2023 року — це посилення протиповітряної оборони України. Тобто, якщо сьогодні поодинокі російські ракети досягають тих чи інших цілей, то із застосуванням F-16 ця ймовірність буде ще меншою”, — підсумував Богдан Долінце.
Читайте також: Перше застосування винищувачів F-16 в Україні можна очікувати восени 2023 року, — експерт
Україна розраховує сформувати п’ять ескадрилій F-16 — по 12 літаків у кожній. 60 літаків — це набагато менше, ніж сьогодні залишилося у Росії. Водночас можливості F-16 вищі, ніж у будь-якого бойового літака РФ.
На початку червня стало відомо, що Австралія і США обговорюють можливість передачі Україні 41 літака F/A-18 Hornet американського виробництва з авіапарку австралійських Збройних сил.
Читайте також: Літаки F-16 — це проміжна стадія, Україна отримає і більш модернізовані машини, — Криволап