Постачання озброєння з Південної Кореї до України — ЄС мотивує Сеул (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Президенти Європейської ради Шарль Мішель і Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн приїхали до Сеула з посилом примусити Південну Корею бути відкритішою в питанні постачання зброї. Про це повідомляє Euractiv, з посиланням на джерела. Європейські союзники розраховують на те, що Південна Корея надасть військову допомогу Україні. Останнім часом міжнародні відносини України та Південної Кореї зміцнилися. Нещодавно в Сеулі з робочим візитом побувала перша леді Олена Зеленська, а президент Володимир Зеленський уперше за час повномасштабного вторгнення Росії до України особисто поспілкувався з президентом Південної Кореї Юн Сок Йолем на зустрічі G7 (“Великої сімки”), повідомляє FREEДОМ.

Так, під час зустрічі 16 травня в Сеулі з лідером Південної Кореї перша леді України заявила, що Києву потрібна більш радикальна підтримка. Йдеться про необхідність засобів ППО, щоб припинити ракетний терор країни-агресора. Своєю чергою, він пообіцяв, що Південна Корея продовжуватиме підтримувати український народ.

“Наразі звертаємося до Кореї за засобами захисту наших територій, які збережуть десятки життів, зокрема в Херсонській області — Росія обстрілює регіон у середньому 50 разів на добу. Але ми хочемо і зробимо все, щоб наші люди були живі й неушкоджені”, — сказала Зеленська під час виступу на конференції “Азійське лідерство. Ера турбулентності: шлях до співпраці та інновацій”.

Південна Корея перебуває на дев’ятому місці у світовому рейтингу постачальників озброєння. Поки що країна надала лише гуманітарну допомогу Україні, адже дотримується своєї довгострокової політики, яка унеможливлює постачання озброєння країнам, що воюють.

“Південна Корея вже продала ракетні установки K239 Chunmoo (“Чанму”) Саудівській Аравії, у якої є взагалі-то проблеми з єменськими хуситами. Тут якось правило про країну, що воює, не спрацювало. Наприклад, там напевно є якась політична логіка, через яку вони ще відкрито не наважуються продавати різного типу озброєння”, — розповів військовий експерт, аналітик, експерт Defense Express Іван Киричевський.

У межах робочого візиту до Японії для участі в саміті G7 президент України також провів зустріч із президентом Південної Кореї. Він висловив подяку за допомогу державі, зокрема за надання машин для розмінування та захисного спорядження.

“Розповів про ситуацію на фронті та перебіг відбиття нашою державою повномасштабної агресії. Обговорили візит української делегації до Республіки Корея, що відбувся нещодавно. Вдячний за увагу до проєктів, які презентувала перша леді України”, — поінформував Зеленський у Telegram.

Корейський голова Центру безпеки, дипломатії та стратегії Брюссельського вільного університету Рамон Пачеко Пардо заявив, що Південна Корея має змогу надати боєприпаси в найкоротші терміни. Він також зазначив, що боєприпаси корейського виробництва сумісні зі стандартами НАТО.

“Така сила стандартів НАТО з озброєння універсальна в тому, що для систем взятого одного калібру має підходити будь-який боєприпас, вироблений в інших країнах”, — пояснив Киричевський.

Президенти Євроради та Єврокомісії в Сеулі зустрілися з президентом Південної Кореї. Серед тем обговорення були торгові угоди, допомога Україні та північнокорейські ракетні та ядерні програми. Також лідери домовилися про запуск стратегічного діалогу для розвитку партнерства в галузі безпеки.

“Я думаю, що наші сьогоднішні обговорення закладуть основу для більш тісних зв’язків, щоб побудувати більш безпечне і процвітаюче майбутнє для нашого народу”, — сказала Урсула фон дер Ляєн.

“Я хотів би висловити повагу вам обом за те, що вони домоглися єдиної підтримки ЄС, підтвердивши солідарність ЄС з Україною”, — запевнив Юн Сок Йоль.

Раніше президент Південної Кореї заявив, що Сеул уважно вивчить список нелетальних озброєнь, які передав президент Зеленський.

Читайте також: Посилення підтримки України та зустрічі з лідерами азійських країн — підсумки візиту Зеленського на саміт G7 в огляді експертів

Нагадаємо, на думку військово-політичного оглядача групи “Інформаційний спротив” Олександра Коваленка, Південній Кореї є що запропонувати Україні щодо військової підтримки. І це стосується не лише боєприпасів. Крім цього, країна була ще й користувачем певної номенклатури пострадянського озброєння. Зокрема йдеться про танки Т-80, БТР та БМП.

Прямий ефір