Пособників Путіна у війні проти України наздоганяє покарання — факти (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України (ГУР МОУ) підтвердили ліквідацію російського командира Станіслава Ржицького, якого застрелили в Краснодарі. На момент убивства Ржицький був заступником начальника міського відділу з мобілізаційної роботи. Раніше він мав безпосередній стосунок до вбивства українців від перших днів повномасштабного вторгнення і був внесений до бази “Миротворець”. Покарання пособників Володимира Путіна наздоганяє і за межами РФ, повідомляє FREEДОМ.

Так, Ржицького вбили в парку під час пробіжки. Невідомий підстеріг його і вистрілив сім разів у спину і груди. Після чого втік. Ржицький був командиром підводного човна “Краснодар” і, як писали журналісти-розслідувачі, міг бути причетним до обстрілу Вінниці 14 липня 2022 року, жертвами якого стали 27 осіб. Глава української розвідки Кирило Буданов заявив, що ГУР не причетне до вбивства, а коріння злочину слід шукати в самій Росії.

“Це перша ластівка. Там дійсно складено цілий список людей з-поміж військових, які брали участь у скоєнні воєнних злочинів. І потихеньку це починає розкручуватися. Ця людина — Ржицький — дійсно відповідає за один із перших гучних злочинів, які були ще навесні торік. Якщо не брати до уваги різанину в Бучі та в Ірпені, то з погляду ракетних і авіанальотів, він був один із перших — це було бомбардування Вінниці”, — прокоментував засновник каналу “Утро Февраля”, депутат Держдуми РФ (2007-2016 рр.) Ілля Пономарьов.

Кремлівський режим не зважає на людські життя. Особливо це можуть відчути на собі мобілізовані на війну проти України. Солдати 380-го мотострілецького полку російської армії, дислокованого в Курській області, записали відео, в якому показали нелюдські умови тримання в так званих “ямах”, де тижнями тримають мобілізованих як покарання за різні проступки.

“Дах їде, так. Вночі б’ють, заходять регулярно. Годують погано, ставляться гірше, ніж у полоні перебуваємо”, — йдеться на відео.

Ті, хто підтримує злочини Росії проти України, несуть відповідальність і за межами Росії. Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) задовольнив позов Міністерства юстиції про конфіскацію квартир у центрі Києва, що належать російському блогеру і дизайнеру Артемію Лебедєву. Про це заявила директорка департаменту санкційної політики Мін’юсту України Інна Богатих.

Лебедєв від перших днів повномасштабного вторгнення підтримував злочинні дії Кремля. Служба безпеки України звинуватила його у виправданні війни та запереченні збройної агресії Росії проти України. За версією СБУ, Лебедєв незаконно проник на територію Запорізької атомної електростанції, де зняв “замовний репортаж для кремлівських медіаресурсів” про захоплення енергооб’єкта, а потім поширив матеріал у соціальних мережах.

“Для захисту кожного активу, заявленого в позові, перетворити майно прихильників Росії на користь держави Україна! Дякую всім причетним (агентствам, некомерційним організаціям, журналістам) за підтримку, інформацію та спільну боротьбу!” — написала Богатих у Facebook.

У власність України перейшли і торговельний центр “Ocean Plaza”, “Перший інвестиційний банк”, кілька заводів і сотні виробничих приміщень.

ВАКС ухвалив рішення про застосування санкцій до низки бізнесів, пов’язаних із РФ, та їхніх власників. Конфісковано мільярдні активи наближених до Кремля російських олігархів.

“Державне бюро розслідувань (ДБР) викрило десятки компаній, афілійованих із російськими власниками, діяльність яких підпадала під п. 11 ч. 1 ст. 4 Закону України “Про санкції”. Серед кінцевих бенефіціарів цих комерційних структур — одіозні російські олігархи, близькі до Путіна. Зокрема, брати Аркадій та Ігор Ротенберги, Олег Дерипаска, Євген Гінер”, — ідеться в повідомленні пресслужби ДБР України.

На думку експертів, пособники Путіна постануть перед судом у Гаазі. До кінця своїх днів вони боятимуться за своє майно і найголовніше — за власні життя.

Читайте також: Війна РФ проти України — найбільш задокументована війна в історії: діяльність ICPA в Гаазі роз’яснив адвокат

Нагадаємо, 3 липня у Гаазі відкрився Міжнародний центр із розслідування злочинів агресії Росії проти України (ICPA). Головною метою його створення є отримання всього спектру доказів злочинів країни-агресора. Це проміжний етап для подальшого запуску спеціального трибуналу. Збирати докази злочинів будуть 20 прокурорів з України, Європейського Союзу, США та Міжнародного кримінального суду.

Прямий ефір