Послання Путіна Федеральним зборам — це передвиборчі обіцянки, які мало кому цікаві, — Фесенко

Володимир Фесенко. Фото: ukrinform.ua

Послання президента РФ Володимира Путіна Федеральним зборам, яке відбулося 29 лютого, об’єднало в собі дві головні теми — це війна проти України та передвиборчі обіцянки. Оскільки для Кремля зараз так звані вибори важливіші, тема війни не так активно зачіпалася. У посланні практично немає жодної яскравої й політично значущої тези, яка була б варта цитування і серйозного аналізу, тому воно перетворилося на нудну рутину. Про це сьогодні, 2 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог Володимир Фесенко.

“Формат — з’єднання двох головних тем. Перша — це тема війни проти України. А друга, на цей час більш актуальна для Кремля — це вибори. І це послання воно про передвиборчі обіцянки. Велика частина послання була присвячена саме цьому. Але всі ці обіцянки передвиборчі різним соціальним верствам — це обов’язкова програма, рутина, яка мало кому цікава. Зараз людей інше хвилює”, — сказав він.

У посланні Путін анонсував низку проєктів, але не пояснив, як вони фінансуватимуться, адже основний бюджет спрямований на війну проти України.

“Путін анонсував цілу низку нових національних проєктів. Причому, судячи з виразів облич глави російського Центрального банку Ельвіри Набіулліної та міністра фінансів Антона Силуанова, вони напружено думали, де на все це взяти гроші, бо грошей ледь-ледь на війну вистачає, попри великі доходи Росії від продажу нафти та нафтопродуктів”, — підкреслив політолог.

Промова Путіна підтвердила і те, що війну закінчувати він не збирається, зазначив Фесенко.

“Питання, яке хвилює всіх — а коли він збирається закінчити цю війну? На нього немає відповіді. Таке відчуття, що головна передвиборча обіцянка Путіна — це продовжувати війну до 2030 року. Про це говорять багато фахівців, що такий ризик існує. І для того, щоб війна закінчилася раніше, Путіна треба зупинити”, — констатував він.

Головною значущою тезою в промові Путіна можна виділити ядерний шантаж, який неодноразово застосовувався диктатором. Але на Заході Путіну не вірять і домовлятися не збираються, підкреслив експерт.

“Погрози ядерною зброєю — це вже було. І стилістика та ж сама, як і минулого року. Він, з одного боку, погрожує, а з іншого боку, пропонує домовитися на російських умовах. Ця тактика навряд чи спрацює, бо на Заході Путіну вже не вірять і домовлятися не збираються. Тому послання беззмістовне, що відзначають навіть російські коментатори. Саме тому така увага до форми, але не до змісту того, що сказав Путін. Начебто там багато цифр, якихось конкретних обіцянок, але все це не чіпляє і не викликає серйозних політичних дискусій”, — розповів він.

Читайте також: Щоразу, коли “червоні лінії” розмиваються або не працюють, починається ескалація ядерної риторики, — Їжак про послання Путіна до Федеральних зборів

Прямий ефір