Через військові дії в Україні російській економіці доводиться не солодко. Інфляцію вже не зупинити, а середня ставка кредитів у російських банках наближається до 30%. Водночас для диктатора Путіна економіка ніколи не була пріоритетом. Для нього пріоритет — війна. Тому він видає укази про збільшення кількості російської армії і його взагалі не хвилює, як це фінансуватиметься. На цьому сьогодні, 19 вересня, в ефірі телеканалу FREEДOM наголосив російський економічний оглядач Максим Блант.
“Збільшення заявленої чисельності збройних сил РФ на 180 тисяч осіб однозначно призведе до зростання військових витрат, тому що для кожного військового Міноборони РФ виділяється певна сума на його утримання. Крім того, у будь-якому випадку буде недобір. Тому Міноборони купуватиме рекрутів. Вже сьогодні у Москві та Петербурзі ціна за одного рекрута зросла до 2 млн рублів. Понад 10 російських регіонів буквально за літо підняли ціну одноразової виплати контрактнику вище 1 млн рублів. Тобто за людей, які готові йти вмирати в Україну, доводиться переплачувати. І керівництво РФ готове йти на це, щоб уникнути невдоволення серед російських громадян. Разом з тим його не турбує стан самої економіки РФ”, — розповів Блант.
За його словами, після 2022 року російська економіка досі не оговталася. А заяви глави російського Центробанку Ельвіри Набіулліної кожного разу звучать дедалі драматичніше.
“Проблеми у російській економіці посилюються. Вони не вирішуються. А новий указ Путіна лише посилить проблему. Очевидно, що військові витрати збільшаться, частка військових видатків у бюджеті теж зросте, частка війни, яка включає і військово-промисловий комплекс, і армію, що воює, в російській економіці зросте. Відповідно, це означає додатковий удар по ринку праці та додатковий внесок в інфляцію”, — зазначив економіст.
Він зазначив, що сам диктатор Путін про економіку країни взагалі не думає.
“Його придворні економісти наприкінці минулого — на початку цього року заспокоїли, що економіка зростає такими бурхливими темпами, яких ніхто не очікував. І в нього ця поличка у голові досі заповнена, що про економіку можна не думати. У Путіна про це голова боліти не повинна. Він дав доручення уряду та Центральному банку скоординувати зусилля, щоб боротися з інфляцією. І все. Його завдання на цьому виконане. Далі він займається тим, що йому цікаво — війною. Тому, виходячи з військових якихось завдань, економіка для Путіна зараз не є пріоритетом. Ані бюджет, ані економіка. Все це якось на другому плані”, — додав експерт.
За його словами, Набіулліна, на яку якраз і покладено обов’язки розв’язувати проблеми у російській економіці, вже не справляється.
“Зараз у РФ зростає державний борг, фактично все йде завдяки друкарському верстату. Тому Набіулліна ніяк не може подолати інфляцію, попри те, що зараз уже ставка 19%. А на думку більшості аналітиків, ставку рефінансування на жовтневому засіданні буде підвищено до 20%. Це взагалі крайній випадок. Наприклад, сьогодні ставка за споживчими кредитами у російських банках наближається до 30%. Все це не допомагає, інфляція продовжує розганятися, економіка вже починає гальмувати, всупереч тому, що військово-промисловий комплекс продовжує працювати на повну потужність, споживає ресурси, а все це йде в облік ВВП. Проте економіка починає стагнувати, і Росія скочується у стагфляцію”, — резюмував Максим Блант.
Читайте також: Санкції США виявилися найболючішими для російської економіки (ВІДЕО)