Повідомлення про запобігання замаху нібито спецслужб України на “президента” невизнаного Придністров’я (Молдова) Красносільського, російського “православного олігарха” Малофєєва, заяви про “український слід” у грузинських протестах, звинувачення на адресу Києва з Мінська, що з’явилися майже одночасно, — частина пропагандистської кампанії Кремля. Вона насамперед призначена для внутрішнього споживача. Такою думкою у прямому ефірі марафону FREEДОМ поділився політолог Володимир Фесенко.
“Суто пропагандистська кампанія для того, щоб тримати в напрузі своє власне населення”, — вважає він.
Разом із тим, політолог припускає, що це також реакція спецслужб на неприємні для них інцидент у Брянській області РФ, куди проникли бійці “Русского добровольческого корпуса”, та пошкодження російського літака далекого радіолокаційного виявлення на аеродромі в Білорусі.
“Чому саме зараз це виникло? Бо був інцидент у Брянській області. Лукашенко має інцидент у Мачулищах. Звідси й роздратування керівництва і Росії, і Білорусі. Мабуть, був великий наганяй спецслужбам. І вони почали швидко рапортувати про виконану роботу та виявляти нібито розкриті теракти”, — зазначив Володимир Фесенко, назвавши такі дії “показухою”.
Водночас політолог не бачить нічого поганого у тому, щоб Москва та Мінськ “робили рекламу” спецслужбам України та боялися їх.
“Якщо у Москві, у Мінську та в різних придністров’ях боятимуться українських спецслужб, хай бояться, і правильно: треба боятися. А ще більше треба боятися відплати своїх народів. Рано чи пізно вона настане”, — резюмував Володимир Фесенко.
Читайте також: Грузія та Молдова: як Кремль намагається впливати на країни — огляд (ВІДЕО)