Зараз у Грузії встановлено авторитарний режим і жодної правової передумови для того, щоб зупинити затримання учасників мітингів у грузинських містах немає. Багато громадських активістів, які борються за демократію, забезпечення прав людини і за те, щоб гарантувати для Грузії європейську та євроатлантичну інтеграцію, заарештовані. Про це сьогодні, 26 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав політолог, професор Чорноморського міжнародного університету Грузії Ніка Читадзе.
За його словами, силовики затримують протестувальників під різними надуманими приводами: когось звинувачують у зберіганні наркотичних засобів, когось — в організації масових заворушень.
“Понад 50 людей зараз перебувають у тюремному ув’язненні. Це абсолютно невинні люди і прогресивно мислячі. А для авторитарних і тоталітарних режимів абсолютно неприйнятні освічені люди, які мислять прогресивно, знають, що таке демократія і як захищати права людини. Громадськість має знати і знайомитися зі своїми героями. Ці люди (які зараз перебувають під вартою, — ред.) — герої. Вони не здаються, будучи ув’язненими. І боротимуться, незважаючи на позбавлення волі”, — зазначив Читадзе.
Політолог також наголосив, що такий розвиток подій не лякає протестувальників у грузинських містах. Зокрема, жителі Тбілісі мають намір продовжувати протистояння на проспекті Руставелі в центрі міста. Напередодні в Грузії відбулося понад 20 акцій протесту, деякі з них досі тривають.
“Боротьба триває. Ми знаємо, що потрібне терпіння, що неможливо за два-три дні повалити авторитарний режим. З іншого боку, необхідні додаткові санкції від союзників країни”, — резюмував професор.
Як приклад Ніка Читадзе навів Естонію та країни Балтії. Їхні парламенти не визнають уряд Михаїла Кавелашвілі. Тому, вважає спікер, у межах Європейського Союзу має бути досягнуто консенсусу щодо ситуації в Грузії.
“Естонія, балтійські держави та Україна подають приклад іншим країнам ЄС, незважаючи на те, що Угорщина та Словаччина блокують ухвалення рішень у межах Європейського Союзу, зокрема запровадження санкцій проти влади Грузії. Однак індивідуальні санкції можуть бути запроваджені. Тому ми вдячні владі України, яка вже зробила це”, — резюмував політолог.
Раніше повідомлялося, що п’ята президентка Грузії Саломе Зурабішвілі відвідала США.
Нагадаємо, 14 грудня в парламенті Грузії відбулися “вибори” президента, на яких було представлено єдиного кандидата — колишнього футболіста Михаїла Кавелашвілі, ставленика партії “Грузинська мрія”. А 29 грудня в парламенті Грузії відбулася його “інавгурація”. Кавелашвілі як главу країни не визнають чинна глава держави Саломе Зурабішвілі, опозиція і значна частина міжнародних партнерів.