Польсько-українська співпраця у військовій сфері — репортаж про форум у Варшаві (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Посилення польсько-української співпраці, інвестиції, а також допомога у відновленні України — це головні теми форуму у Варшаві. Ще один із пріоритетів зустрічі — збільшення виробництва дронів і радіоелектронна розвідка, повідомляє FREEДОМ.

Попри те, що Росія — величезна країна з переважною кількістю військових, у стратегії та розробках вона значно відстає. І щоб ще більше посилювати якість українських технологій, по всьому світу проводяться зустрічі, форуми, сайд-івенти. Сьогодні, 18 червня, один із них — у Варшаві, у будівлі Google-кампусу.

“Ми розробили засоби радіоелектронної розвідки. Це — платформа Defender”, — зазначив керівник компанії з виробництва засобів радіоелектронної розвідки Євген Нейштетик.

Євген — один із тих, хто створює компоненти для українських дронів аеророзвідки. Каже, що роботи багато. Не вистачає рук і місць для виробництва. А ось що стосується досконалості технологій — тут проблем немає.

“Це перший у своєму класі дрон, який суцільно призначений для радіоелектронного спостереження. Це більш компактні рішення для коптерів. Ми їх називаємо “каструлями”, і це стаціонарні пеленгатори. Усі можливості для створення спільних підприємств американськими компаніями мають бути підготовлені. І якщо є обмеження щодо перенесення виробництв в Україну, то підприємства потрібно робити там, де є можливість”, — додав Євген.

Як ще більше посилити співпрацю та виробництво необхідних компонентів і технологій для України — саме ця тема була у фокусі уваги у Варшаві. І що важливо — йдеться і про посилення української армії, і про економічну співпрацю, адже ці дві складові завжди мають іти пліч-о-пліч.

“На нас напала Російська Федерація, і ми змушені брати до уваги, що Україна — це невелика країна. Росія, на жаль, величезна, і нам потрібно мати асиметричну перевагу. І саме цей тиск зовнішній, і ця криза і війна, загроза нашому життю, спричинили поштовх до розвитку. І Україна після перемоги буде найдосвідченішою країною в питанні мілітарі-тех. Ми матимемо багато спеціалістів у цій галузі”, — розповіла проєктна менеджерка проєкту business for Ukraine center Юлія Ковальчук.

Йдеться про сотні мільйонів євро інвестицій. Це задовольняє потреби й інвесторів, й споживача. Іншими словами — повна синергія.

“Очевидно, що українські команди — перші до інвестицій. У них не тільки комерційна, але й внутрішня мотивація — підтримати державу. Робити швидше, краще, ефективніше”, — заявив менеджер polish ukrainian startup bridge Лукаш Вавак.

Підтримка України в інноваціях — це не лише про заробіток, розповів віцепрезидент Спілки підприємців і роботодавців Польщі Марчін Новацький. Адже всі розуміють, що якщо не допомагати Україні сьогодні — завтра війна прийде в Європейський Союз.

“Насамперед — зберегти Україну вільною. Свобода в Україні є нашим пріоритетом тут, у Польщі. Але я думаю, що це спільне завдання для всієї Європи й трансатлантичної співпраці. Допомога Україні в перемозі в цій війні означає, що ми повинні це зробити. Нам потрібно співпрацювати. У багатьох напрямках. Звичайно, перше — це військова підтримка”, — сказав Новацький.

Розуміння ситуації, підтримка України, інновації та технології. Це те, чим зараз займаються партнери України. І попри постійні погрози диктатора Володимира Путіна на адресу країн Європейського Союзу та альянсу НАТО, світ продовжує підтримувати Україну.

Читайте також: Танки Frankenstein Німеччина передасть Україні

Прямий ефір