Польща не братиме участі в засіданні ОБСЄ через Лаврова

Прапор Польщі. Фото: ukrinform.ua

Міністр закордонних справ Польщі Шимон Шинковський вель Сенк заявив, що не буде присутнім на засіданні Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) через присутність на ньому глави Міністерства закордонних справ (МЗС) РФ Сергія Лаврова. Про це повідомило видання TVP World, інформує FREEДОМ.

Шимон Шинковський вель Сенк, який у понеділок був приведений до присяги як новий міністр закордонних справ Польщі, пояснив своє рішення тим, що Росія є державою-агресором, відповідальним за воєнні злочини. Він розкритикував можливість глави російського МЗС брати участь у зустрічі, спрямованій на побудову миру та безпеки.

За словами голови польського Міністерства закордонних справ, участь Лаврова на тих самих правах, що й інші партнери, “неприйнятна” для Польщі, і що жодні інші представники МЗС Польщі в ньому не братимуть участі.

Шинковський вель Сенк додав, що країни Балтії зайняли аналогічну позицію.

“Ми поділяємо цю позицію; ми вважаємо, що не можна ігнорувати присутність міністра закордонних справ Росії за столом організації, яка покликана будувати мир та безпеку в Європі”, — сказав він.

Читайте також: Участь російської делегації у зустрічі ОБСЄ — глибока помилка європейців: погрози позначив експерт-міжнародник

Нагадаємо, Естонія, Латвія та Литва відмовилися брати участь у зустрічі ОБСЄ на рівні глав МЗС.

Прямий ефір