У Росії дедалі частіше трапляються авіаційні інциденти з незапланованою посадкою або прибуттям до іншого аеропорту. Кілька одразу сталося останніми днями. Повітряні судна ламаються в повітрі, системи навігації виходять з ладу на ходу, а паливо загадковим чином закінчується під час польоту, повідомляє FREEДОМ.
Щоб дістатися до Чити пасажирам із Владивостока 18 жовтня довелося зробити 3 пересадки і провести майже 50 годин у дорозі. Два їхні лайнери зламалися, до того ж один із них — просто в повітрі. І таких випадків дедалі більшає.
“Щось через санкції, щось через нехлюйство, щось через ненавченість. Це теж ланцюжок усіх подій. І тому, коли наші урядовці заявляють, що нам вистачить імпортних літаків на 5-7 років, мені завжди смішно їх слухати, тому що ніхто не знає, [що може статися]. Раз — і літака немає, він уже в пшеничному полі. Раз — і літака немає, він уже в кукурудзі валяється”, — каже експілот “Аерофлоту” Андрій Литвинов.
У пшениці опинився у вересні літак “Уральських авіаліній”. Через відмову гідросистеми він пішов на запасний аеродром у Новосибірськ, але до нього так і не долетів. Пасажирам під час польоту радили покласти голову на коліна, закрити голову руками, тримати коліна разом, ступні нарізно. На борту рейсу Сочі-Омськ було 170 осіб — це пасажири, серед яких 23 дитини.
Пізніше стало відомо, що для дольоту до аеропорту в літака не вистачило б палива. На російському телебаченні подію назвали “пшеничним дивом”, адже рішення екіпажу не долітати решту 180 км до Омська запобігло трагедії. Обійшлося без загиблих.
“Ви знаєте, то “Уральські авіалінії” відлітають у кукурудзу, тому що льотчик не може літати, ці відлітають у пшеничне поле, тому що не можуть рахувати. “Уральським авіалініям” треба формувати екіпажі, мабуть, щоб один умів літати, а інший умів рахувати. І тоді в них таких проблем не буде”, — коментує Литвинов.
За словами експертів, у випадку з екстреною посадкою в Новосибірську зіграла роль економічна складова. У екіпажів є рекомендація летіти в разі несправності туди, де є технічний склад. В Омську такого не було, і екіпаж ризикнув долетіти до Новосибірська. Ідея, очевидно, провалилася. Таким чином, ризику зазнали 170 осіб.
12 жовтня одразу 5 бортів подали в повітрі сигнал лиха. Збій стався в системі відстеження навігації. 20 жовтня літак рейсу Москва-Томськ вимушено сів у Новосибірську, бо в нього відмовив двигун. Подібні випадки фіксуються щотижня.
Авіаексперти стверджують, що крім нехлюйства, як висловлюються фахівці, роль відіграють і міжнародні санкції. Вони впливають на труднощі з постачанням запчастин. Якщо раніше імпорт організовувався максимум за тиждень, то тепер не можна назвати навіть точні терміни. Нова логістика провокує перевитрати, доставлення відбувається через треті країни, а прийти потрібна запчастина може і за пів року.
Читайте також: “Літаковий канібалізм”, затримка рейсів і блокування авіаSWIFT — проблеми авіації РФ обговорюємо з експертами
Як повідомлялося раніше, росіяни вирішили порізати на металолом Airbus A320, який здійснив екстрену посадку в Новосибірській області. Це один із літаків, які російська авіакомпанія не повернула назад за лізингом. Згідно з повідомленням Telegram-каналу NEXTA, керівництво компанії “Уральські авіалінії” дійшло висновку, що транспортування лайнера обійдеться занадто дорого.