Політики отримують гроші в обмін на проросійські висловлювання: механізми роботи пропаганди в ЄС (ВІДЕО)

Чоловік розмахує російським прапором перед будівлею Європейської комісії. Фото: gettyimages.com

Росія посилює пропаганду. Напередодні виборів у Європейському Союзі Москва намагається впливати на всі політичні групи в Європарламенті. Навіть на європейських консерваторів і реформістів. Про це заявив колишній прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький. Тим часом, Бельгія і Чехія виступили за введення окремих санкцій Євросоюзу щодо Росії за її втручання в майбутні вибори в ЄС, інформує FREEДОМ.

У Брюсселі недооцінюють силу російської розвідки і пропаганди, вважає прем’єр-міністр Польщі (2017-2023 рр.) Матеуш Моравецький. За його словами, Росія використовує дезінформацію як спосіб впливу в інформаційній війні проти Європейського Союзу.

“Усі політичні групи в Європарламенті, включно з європейськими консерваторами і реформістами, перебувають під російським впливом. Я не здивуюся, якщо дізнаюся, що той чи інший член партії співпрацює з росіянами”, заявив польський експрем’єр-міністр.

Напередодні червневих виборів до парламенту ЄС, Чехія розкрила проросійську пропагандистську мережу. Згідно з чеським розслідуванням, політики з Німеччини, Нідерландів, Угорщини, Франції, Польщі та Бельгії нібито отримували гроші в обмін на проросійські висловлювання.

Як заявив прем’єр-міністр Бельгії Александр Де Кроо, його країна почала офіційне розслідування цих звинувачень. За його словами, у Бельгії та низці інших європейських країн діяли російські шпигунські мережі. Втручання Росії у виборчі процеси по всій Європі відбувається просто зараз, наголосив Де Кроо.

“За даними нашої розвідки, цілі Москви дуже зрозумілі. Вони полягають у тому, щоб допомогти обрати більше проросійських кандидатів до Європейського парламенту і зміцнити певний проросійський наратив у цьому інституті. Завдання дуже ясне – ослаблення європейської підтримки України служить Росії на полі бою, і це реальна мета того, що було розкрито останніми тижнями”, зазначив бельгійський прем’єр-міністр.

Брюссель і Прага виступають за введення окремих санкцій Євросоюзу щодо Росії за її втручання в майбутні вибори до Європарламенту. Про це йдеться у відкритому листі до керівництва ЄС, підписаному прем’єр-міністром Бельгії Александром Де Кроо і главою уряду Чехії Петром Фіалою.

Зокрема, вони запропонували з’ясувати, чи мають Європейська прокуратура та Європейське бюро з боротьби з шахрайством достатні повноваження для судового переслідування російського втручання. В іншому разі, Брюссель і Прага закликають розширити їхні мандати. Також вони просять провести термінове засідання Євроюсту для активізації обміну інформацією.

“Зараз саме час встановити новий режим обмежувальних заходів ЄС, спрямований на протидію шкідливій діяльності Росії. План полягає в тому, щоб на регулярній основі складати звіт про стан справ із дезінформацією. Ми зв’яжемо цю інформацію воєдино, поділимося нею з державами-членами і працюватимемо з національними судовими органами, щоб вжити заходів”, з відкритого листа до керівництва ЄС, опублікованого Александром Де Кроо.

На думку експертів, напередодні виборів до Європарламенту Російська Федерація має намір удвічі посилити кампанію з дезінформації. Європа і Сполучені Штати є особливо важливими цілями. Зокрема, через підтримку України.

“Росія поширила більше фейків про Україну, ніж це було, наприклад, у 2023 році. Тому створення платформ з контролю, моніторингових систем, залучення спеціалістів для вибудовування спільної інформаційної безпекової парасольки є пріоритетним напрямком для того, щоб не зіштовхнути громадську думку Євросоюзу та країн НАТО до проблемних моментів, конфліктних кейсів, на які працює зараз Росія та деякі ультраправі політичні сили, які пов’язані з діяльністю безпосередньо Кремля”, зазначає політтехнолог Олег Постернак.

Раніше французьке урядове агентство VIGINUM, яке спеціалізується на захисті від ворожого цифрового втручання, виявило мережу з 193 російських сайтів. Їхня основна мета поширення російської пропаганди на Заході.

Читайте також: Закрити небо України: як західні союзники об’єднуються для прискореного постачання ППО — проаналізували експерти

Прямий ефір