Політичний вплив та економічні проєкти: причини, через які Путіна не заарештували в Монголії, проаналізував дипломат

Олександр Левченко. Фото: armyinform.com.ua

Візит Володимира Путіна до Монголії був погоджений заздалегідь, очевидно, російському диктатору гарантували безпечне перебування на території країни. Фактично Монголія, яка ратифікувала Римський статут, порушила вимогу Міжнародного кримінального суду (МКС), не заарештувавши Путіна. Про це сьогодні, 3 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав дипломат, надзвичайний і повноважний посол України в Республіці Хорватія, Боснії та Герцеговині (2010-2017 рр.) Олександр Левченко.

Він припустив, що до Монголії прибув не Путін, а його двійник, звернувши увагу на ходу диктатора.

“Тому, можливо, двійника не хочуть заарештовувати. З іншого боку, ми розуміємо, що Росія має великий політичний вплив на ситуацію в Монголії. Там відбувається реалізація низки економічних проєктів. Вочевидь, Улан-Батор вважав для себе більш важливим реалізацію деяких спільних економічних проєктів. Але водночас Монголія має розуміти, що буде реакція міжнародної спільноти. Це ініціює не тільки Україна, це ініціює й інші країни, в основному, природно, ті, хто підписав Римський статут. І, очевидно, санкції щодо такої дії проти офіційного Улан-Батора будуть”, — висловив думку Левченко.

На його думку, фактично Монголія демонструє, що порушувати міжнародне право можна.

“І себе вони показують як країна, яка не боїться якихось міжнародних санкцій. А даремно”, — додав дипломат.

Левченко розповів, що за результатами візиту Путіна Монголія отримає дешевий газ.

“Газ зараз у Росії недорогий, тому що є обмеження на купівлю російського газу. Монголія не проти його купувати за якимись викидними цінами, Росія не проти їм продавати. І Путін демонструє всьому світу, що рішення Міжнародного кримінального суду його, загалом, не стосується, і що навряд чи хтось наважиться його заарештувати. Але я маю сказати, що якщо Монголія дійсно побоювалася заарештувати диктатора, треба було звернутися до України. Я думаю, що ми б вислали свою спецгрупу разом зі слідчими та успішно провели б цю операцію”, — вважає він.

Читайте також: Україна вимагає заходів у відповідь проти Монголії за ухилення від арешту Путіна — заяви

Нагадаємо, Єврокомісія висловила свою стурбованість у зв’язку з візитом Володимира Путіна до Монголії.

Прямий ефір