Політична доля Байдена нерозривно пов’язана з перемогою України, — Бродська-Кроткіна про перспективи допомоги

Джо Байден і Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Заяви Білого дому та сама ситуація з міграцією у США говорять про те, що адміністрація президента США Джо Байдена готова на поступки республіканцям у цьому питанні, яке стало каменем спотикання в ухваленні пакета з допомогою Україні. Тому компромісу буде досягнуто. Питання лише у часі. Такою думкою в прямому ефірі телеканалу FREEДОМ поділилася завідувачка програми славістики в університеті імені Вашингтона та Лі у штаті Вірджинія (США), докторка філологічних наук, журналістка Ганна Бродська-Кроткіна.

Вона припустила, що помилкою Байдена міг бути запит Конгресу на об’єднаний пакет, який включає й Ізраїль, й Україну, “ще й законодавство, й фінанси для кордону”. І допускає, що американський лідер, можливо, вважав, що таким чином “допомога Україні пройде легше”.

“Допомога Україні для Байдена життєво необхідна. Це саме та політика, яка абсолютно визначає весь устрій Байдена, швидше за все, його спадщина — те, як взагалі увійде до історії Байден. І не лише Байден, а й Демократична партія. Тому політична доля Байдена нерозривно пов’язана із перемогою України. Отже, йому життєво необхідно, щоб ця допомога пройшла. Але щоб якось підсолодити це, підсолодити допомогу Україні, він ще туди додав пакет, який має справу з кордоном з Мексикою, з південним кордоном. І, можливо, це була помилка, бо тепер він ніби сам загнав себе в кут”, — прокоментувала гостя ефіру.

Водночас вона вважає, що допомогу Україні буде проголосовано. Тим більше, що Білий дім останнім часом зрозумів, що американців необхідно інформувати, не покладаючись лише на ЗМІ. Була низка заяв про те, наскільки допомога Україні корисна для економіки та оборонних можливостей Штатів та для національної безпеки США в цілому. Бродська-Кроткіна наголошує, що американцям важливо, щоб такі пояснення виходили не від журналістів, а від політиків.

“Дуже важливим є усвідомлення для Америки, для американців, що, захищаючи Україну, зрештою, Сполучені Штати захищають самих себе. І тут, як про це Байден каже відкрито, нам набагато дешевше та вигідніше давати озброєння та фінансову допомогу Україні… Початкова риторика мала справу з концепцією демократії, свободи. Це, зрештою, пересічній людині не так зрозуміло, як конкретніші терміни: ми повинні захищати країни НАТО самі, ми розплачуватимемося кров’ю самі — така риторика людям більш зрозуміла. І це дуже правильний підхід”, — зазначає науковиця.

Вона вважає, що і політики, і виборці США приймуть ці пояснення до відома. Питання про допомогу Україні — це зараз питання часу: до свят чи після.

“Є надія, що допомогу буде виділено навіть у ці вихідні. Я не можу сказати, що це дуже сильна надія, але деякі члени Конгресу сказали, що готові працювати протягом вихідних. Це добрий знак, це знак, що якась рішучість прийти, можливо, до якогось компромісу в Конгресі існує. Але якщо компромісу досягти не вдасться, швидше за все, якогось компромісу буде досягнуто після свят. Тому що це дійсно пакет допомоги. Сюди входить Ізраїль, який абсолютно підтримують обидві партії. І не пропустити пакету допомоги ні Ізраїлю, ні Україні — не сподобатися виборцям. Зрештою, американський Конгрес відповідає на запити тих людей, які голосують за них”, — резюмувала Ганна Бродська-Кроткіна.

Читайте також: Припинення допомоги Україні — подарунок Путіну і загроза війни НАТО та Росії, — Білий дім

Прямий ефір