“Покрова” значно погіршила можливості російських ракет влучати в ціль, — Храпчинський

Анатолій Храпчинський. Скріншот: uatv.ua

Українські засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ) є дуже ефективними у захисті українського неба від російських атак. Саме завдяки їм приземлялися цілими “Шахеди”, а деякі ворожі ракети просто “зникали”. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав експерт у сфері авіації, заступник генерального директора компанії з виробництва засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський.

“Україна імплементувала у протиповітряну оборону систему, яка називається “Покрова”. І вона допомагає дуже сильно погіршувати можливості ракет у плані влучення в цілі та ще багато функцій, які в ракеті використовуються для того, щоб здійснювати певний політ з певним маршрутом… Були вже випадки, коли ракети просто зникали, як ми можемо сказати. І можна сказати про “Шахеди”, які приземлялися цілими”, — коментує гість ефіру.

За його словами, Україна багато в чому стала новатором, збудувавши ешелоновану систему протиповітряної оборони з урахуванням засобів радіоелектронної боротьби, які продовжують розвиватися.

“Робимо дуже серйозні кроки у цьому напрямі. І я думаю, нашим західним партнерам незабаром буде чого у нас навчитися”, — резюмував Анатолій Храпчинський.

Раніше повідомлялося, що за два роки повномасштабної російської агресії Україна створила ешелоновану систему протиповітряної оборони та стала першою країною, яка імплементувала засоби радіоелектронної боротьби у ППО. Комплекс систем “Покрова” дозволяє зменшувати точність ракет та безпілотників на 40%.

Прямий ефір