Згідно з останніми соцдослідженнями фонду “Общественное мнение”, рейтинг довіри росіян до Володимира Путіна істотно не змінився. Але суть у тому, що опитування громадян країни-агресора проводили до подій у Бєлгородській області, повідомляє FREEДОМ.
Так звана “спеціальна воєнна операція” Кремля в Україні, яка за фактом є війною, вже не так надихає російських громадян. Особливо тих, які проживають у прикордонних регіонах. Постійні сигнали про повітряну тривогу, відкриті бомбосховища і переповнені гуманітарні центри — для них тепер це не просто картинка по телевізору в новинах із сусідньої країни, а цілком реальні й відчутні речі. Після того як у Бєлгородській області прогриміли вибухи, а російські військові добровольці увійшли в регіон зі зброєю, багато місцевих жителів різко змінили думку і вже не хочуть “звільняти” сусідню Україну. Головне для них тепер — мир у себе вдома.
“Ось ми жили так, як ви живете зараз. Ми цього не розуміли. Йде десь війна, хлопчики наші воюють, ми знаємо, забирають їх, але ми цього не відчували. Ми зрозуміли це, коли почали будувати Журавлівку, Нихотєєвку, Червоний Хутір, Маслову Пристань, Шебекіне. А так це було десь далеко”, — каже мешканка Розумного Наталія Черкашина.
Житель Шебекіного Сергій обурений словами російських пропагандистів, які брешуть про ситуацію в країні.
“Коли Ользі Скабєєвій говорили двоє людей у неї на передачі про велике скупчення під Харковом техніки та людей, вона відповідала, що підуть на Крим і Запоріжжя. А виявилося, Бєлгород — “лисий”, — сказав чоловік.
Жителі Бєлгородської області не почуваються в безпеці та багато хто звинувачує в цьому владу на чолі з президентом РФ Путіним. Нібито, він віддає накази воювати в сусідній країні, а захистити свою територію не може. Невдоволення посилює погано організована евакуація та гуманітарна допомога місцевому населенню. Умов для своїх же переселенців влада не створила, а про деяких і зовсім забула. Ось як коментують росіяни ситуацію проєкту “Север.Реалии” Російської служби Радіо Свобода:
- Поки по Москві не прилетить, ніхто не відреагує. Населення 40 тисяч. Та плювати! Треба підготувати трибуну, поскакати, та сказати, яка ми єдина Росія. Зараз почекайте, ще будуть говорити, що понаїхали тут біженці, заважаєте.
- Думають якісь заходи вживати?! Нас на відкуп віддали, на розбомблення, на знищення чи що? Тепер у нас вся увага на Херсоні, на “контрнаступі”? А ми що, бики, чи що? Влада не робить те, що повинна.
- Нам не треба гасел. З ким там Росія консолідувалася? Кожен тільки за себе. Росія мене навіть не запитала. Ось підприємство, на якому я працюю, мені навіть не зателефонували, не запитали, що зі мною. Я нікому не потрібен… Ми своїх не кидаємо.
Невдоволення росіян режимом Путіна підтверджує й українська розвідка. За даними відомства, у Бєлгородській області групи громадян активно висловлюють незгоду з політичним курсом Кремля. При цьому силові структури РФ, присутні в регіоні, проводять жорстокі фільтраційні заходи серед місцевого населення. У Головному управлінні розвідки Міноборони України зазначили, що Київ підтримує всіх, хто висловлює свою негативну позицію щодо військової агресії з боку Росії та додали, що Україна не веде бойових дій на території РФ.
“Силовики та ФСБшники масово звинувачують місцеве населення в нелояльності, мало не у зраді, перевіряють на предмет зв’язків з повстанцями: “Російським добровольчим корпусом” і легіоном “Свобода Росії”. Українські сили безпеки та оборони зосереджені на звільненні власних територій. Те, що відбувається “за поребриком” — це справа росіян”, — наголосив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов.
Окрема категорія незадоволених Путіним у Росії — це матері мобілізованих солдатів. У надії отримати інформацію про статус своїх дітей на війні — живі вони, зникли безвісти чи перебувають у полоні — батьки штурмують військкомати та погрожують владі. Як повідомили в Міністерстві оборони України, у Кремлі бояться матерів солдатів і намагаються не загострювати ситуацію. Зокрема, на ті напрямки фронту, де прогнозуються великі втрати, військове командування відправляє підрозділи, сформовані з ув’язнених. Вважається, що їхня загибель не так відчутна в російському суспільстві.
“Солдатські матері в Росії почали об’єднуватися, тому що їхня влада постійно воює. Далеко не всі російські жінки готові втрачати своїх дітей через амбіції диктатора. Наразі невдоволення російських матерів набирає загрозливих обертів”, — написала в Telegram заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.
Читайте також: Внутрішній російський конфлікт: в українській розвідці дали оцінку подіям у РФ