Починаючи війну, Путін не думав, що частина РФ опиниться під контролем українських військ, — Потапенко

В'ячеслав Потапенко. Скріншот: uatv.ua

Основним завданням новоствореної військової комендатури в Курській області стане координація підрозділів Збройних сил України (ЗСУ), які там перебувають, забезпечення правопорядку та гуманітарних місій. На цьому сьогодні, 17 серпня, в ефірі телеканалу FREEДOM акцентував керівник Центру внутрішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень В’ячеслав Потапенко.

Він зазначив, що в реалізації свого права на самооборону і відповідно до статті 51 Статуту ООН, Україна має право не тільки захищатися, а й повинна дотримуватися всіх міжнародних конвенцій і вимог міжнародного гуманітарного права. Тому Сили оборони України з метою самооборони сформували буферну зону на території Курської області.

“З початку операції в Курській області минув час і зрозуміло, що в населених пунктах області виникла низка проблем, пов’язаних із забезпеченням життя мирних жителів. Насамперед це житлово-господарські потреби. Потрібно забезпечувати електроенергію, постачання продуктів. Відповідно, цим усім хтось має розпоряджатися. Плюс на цій території потрібно гарантувати безпеку мирним жителям, щоб їх не грабували, не було насильства тощо. Ось для цього, в першу чергу, і створюється військова комендатура, яка в таких випадках бере на себе адміністрування території”, — пояснив Потапенко.

За його словами, наразі керівництвом України обговорюється питання щодо допуску представників Міжнародного комітету Червоного Хреста, ООН та інших неупереджених міжнародних організацій до здійснення гуманітарних заходів на території Курської області.

“Я думаю, що це буде мати такий стабілізаційний характер в інформаційній сфері. Тому що російська сторона, офіційні російські ЗМІ розповідатимуть щось одне, українські блогери — інше, а міжнародні організації можуть давати інформацію, якій може довіряти місцеве населення. Сенс у тому, щоб місцеве населення почувалося у відносній безпеці, забезпечувалися їхні основні права і потреби. І тут роль міжнародних організацій — стабілізаційна, яка врівноважує, нейтральна. Плюс гуманітарна допомога, яку вони можуть надати”, — розповів експерт.

Він зазначив, коли керівництво Російської Федерації розпочинало військові дії в Україні, воно мало усвідомлювати, що такі наслідки теж можуть виникнути. І вони виникли.

“Війна — на те війна, що ніхто не знає її підсумків. Є купа прогнозів, які зазвичай не виконуються. Купа припущень, які відбуваються не так, як очікували. Сьогодні частина російських територій перебуває під адміністративним контролем українських військ. Значить, поки що житимуть так, а далі життя покаже, як складатиметься ситуація”, — резюмував В’ячеслав Потапенко.

Читайте також: Тепер значна частина світової спільноти вважає РФ законною ціллю для будь-яких операцій, — Подоляк

Прямий ефір