Заява президента Франції Еммануеля Макрона про ймовірне введення західних військ на територію України продемонструвала певну зміну риторики союзників. Важливо, що цей початок покладено, а крім Франції, й інші партнери долучаться. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 3 березня, сказав засновник БФ “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант Ігор Романенко.
Він наголосив, що за весь період протистояння російському агресору союзникам України вдавалося неодноразово переходити так звані “червоні лінії” Путіна.
“Для осмислення того, що відбувається, і того, що із заявою президента Франції справа начебто зрушила з місця, важливим є те, яким чином за ці два роки, а, швидше за все, за 10 років війни, нашим союзникам вдавалося переходити так звані “червоні лінії”, які малювала російська пропаганда і, звісно ж, сам Путін, із питань, пов’язаних із підтримкою України і веденням війни”, — зазначив Романенко.
Одна справа, коли ці лінії малюються для України, а інша — для Заходу, продовжив спікер.
“Росіяни щось якось намагаються робити, але бачать, що суттєво не впливають на те, як ми до цього ставимося. Ми по-своєму загартувалися за всі ці роки війни, і тому погрози РФ на нас не діють повною мірою, як усе-таки, і Путін це знає, впливають на політичне керівництво наших союзників”, — сказав Романенко.
На прикладі Німеччини, каже він, можна простежити, як союзники змінювали своє ставлення і просувалися в допомозі Києву — від бронежилетів із шоломами до передачі Patriot і танків “Леопард 2”.
“Просування триває повільно, але воно все ж таки спрямоване в бік інтенсифікації надання допомоги”, — вважає експерт.
Романенко також звернув увагу на те, що Франція в певному сенсі бореться за лідерство в Європі.
“Макрон ніби неоднозначно говорить. Але підкріплювати, безумовно, все треба діями. І одна з цих дій, на мій погляд, — те, що він порушив питання про війська на території України”, — зазначив спікер.
Наступний момент, який треба оцінити, за словами Романенка, — це в якому вигляді війська і які саме можуть бути направлені в Україну.
“Як будь-який початок, він дуже непростий, але дуже важливий. А успіх, як кажуть, на 80% формується на початку справи. І важливо, що цей початок покладено, а тепер інші включаться. Ми чули заяви Нідерландів, Канади, керівництва країн Балтії та інші. Їм треба переосмислити, пережити, зрозуміти роль і значення [допомоги Україні] і рухатися вперед”, — сказав гість ефіру.
Він зауважив, що за останній час представництво України у світі значно розширилося.
“Це сталося, зокрема, завдяки діям, активізації діаспори, нових людей, громадян України, які були змушені виїхати і тепер займають там активну позицію. Усе це в сукупності, на мій погляд, вселяє оптимізм у те, що чергову “червону лінію”, намальовану Путіним, ми долаємо. І тут є перспектива”, — резюмував Романенко.
За його словами, однозначно треба сприймати те, чим структури інших держав планують займатися вже зараз, не беручи участі у війні безпосередньо.
“Це підвищує потенціал дії Сил оборони України? Однозначно так. Усе це сприяє зростанню нашого потенціалу, протистоянню в боротьбі з державою-агресором, поки що ресурсною державою, треба завжди це пам’ятати”, — зазначив Романенко.
Період весни та початку літа буде непростим на фронті, вважає він.
“Ймовірніше за все, це буде переломний час. Якщо ми вистоїмо, а ми вистоїмо, зберемося з силами, акумулюємо сили і засоби, то до кінця цього року можна буде говорити про подальші дії щодо деокупаційних процесів українських територій. Для цього нам потрібна допомога, щоб сформувати відповідні сили і резерви”, — доповнив експерт.
Читайте також: Не тільки Франція: які країни готові вислати свій військовий контингент в Україну — деталі (ВІДЕО)
Як повідомлялося раніше, західні лідери обговорювали можливість розміщення військ союзників на території України. Це питання викликало низку реакцій у західних країнах, а також у Росії.