Побудовано спецмістечка — як відбувається навчання українських захисників у Британії (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Міністерство оборони Великої Британії запустило навчальну програму для українських військових інструкторів для територіальної оборони. 60 перших її учасників отримують нові навички в межах 3-тижневих курсів. На спеціальному полігоні за допомогою спеціального лазерного обладнання британці та українці разом вчаться більш ефективно протистояти Росії. Про це повідомляє спеціальний кореспондент каналу іномовлення України FREEДОМ у Європі Віталій Сизов.

На півдні Великої Британії українці обмінюються досвідом зі своїми британськими колегами. У кількох спеціально побудованих містечках перша група з 60 українських військових інструкторів відточує свої навички бою в умовах міської забудови.

“Багато локацій в урбанізованій місцевості. Це дає хорошу можливість відпрацьовувати у складі відділень, взводів і навіть рот. На жаль, не можна сказати теж саме про нашу підготовку в Україні. У нас не вистачає таких навчальних об’єктів”, — каже інструктор тероборони України з позивним “Скарабей”.

Навчання відбуваються у режимі підвищеної секретності, але це не впливає на атмосферу, навчання відбуваються легко. Хоча це скоріше не навчання, а обмін знаннями, бо досвіду ведення реальних бойових дій в української сторони не менше, і він теж цікавий.

Окрім навчання інструкторів офіційний Лондон планує дати базовий військовий вишкіл 20 тисячам мобілізованих громадян України. Частина з них уже її отримали.

Сизов зазначив, що поки російська пропаганда повідомляє про нібито втому від України на Заході, у Великій Британії британські інструктори не втомлюються тренуватися разом зі своїми українськими колегами.

Детальніше — на відео:

Читайте також: Танки для ЗСУ модернізують на заводі в Чехії — подробиці

Прямий ефір